PolecamyThrillerZapowiedzi i nowości

Dom po drugiej stronie jeziora – zapowiedź najnowszej powieści Rileya Sagera

Dom po drugiej stronie jeziora - zapowiedź najnowszej powieści Rileya Sagera Dom po drugiej stronie jeziora

Riley Sager, autor bestsellerowych dreszczowców: Wróć przed zmrokiem, Zamknij wszystkie drzwi i Tylko przetrwaj noc, wraca z kolejnym gorącym tytułem. Dom po drugiej stronie jeziora to mroczny i wciągający thriller psychologiczny pełen niespodziewanych zwrotów akcji. To już szósta książka amerykańskiego pisarza wydana pod tym pseudonimem, a dziesiąta w całej karierze – wcześniej publikował bowiem jako Alan Finn i Todd Ritter. Recenzenci są zgodni, że ta powieść jest zdecydowanie najbardziej zaskakująca ze wszystkich jego dzieł. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Mova już 8 lutego. Czekacie na kolejną historię spod pióra mistrza gatunku?

Dom po drugiej stronie jeziora na TaniaKsiazka.pl >>

Dom po drugiej stronie jeziora

„Dom po drugiej stronie jeziora” to po mistrzowsku opowiedziana historia i hitchcockowskie motywy w nowej ekscytującej odsłonie. W tej wciągającej powieści nic nie jest tym, czym się wydaje, a podglądactwo, morderstwo i kłamstwa, którymi karmimy siebie, aby uniknąć prawdy o najbli̇ższych, całkowicie wymykają się spod kontroli. Spędziłem z tą książką wiele emocjonujących chwil. To nieodkładana lektura”

~ Alex Michaelides, autor „Pacjentki” i „Bogiń”

Główną bohaterką najnowszej powieści Rileya Sagera jest Casey Fletcher. Aktorka, która postanawia uciec w głuszę przed wzrokiem wścibskich dziennikarzy. Kobieta zaszywa się na odludziu, w domu nad jeziorem, by tam bez przeszkód oddać się żałobie. Nie pozbierała się jeszcze bowiem po tragicznej śmierci swojego męża. Teraz nareszcie może skupić się tylko na tym, bez stresu, że ktoś znowu będzie ją zaczepiał. Całe dnie spędza na werandzie, popija drinki i patrzy przed siebie na jezioro, która rozciąga się przed jej domem. Spogląda jednak nie tylko na jego spokojną taflę. Jej uwagę przyciąga również coś innego.

Uważaj, na kogo kierujesz swój wzrok

Otóż w luksusowym domu na drugim brzegu wprowadziła się niedawno sławna, bogata para, Katherine i Tom Royce’owie. Potentat technologiczny i eksmodelka wiodą piękne, dostatnie życie. Są zatem naprawdę wdzięcznym obiektem obserwacji samotnej aktorki. Do czasu. Wkrótce Casey przekona się, że małżeństwo jej sąsiadów wcale nie jest takie różowe, jak mogłoby się wydawać. 

Casey osobiście poznaje Katherine w momencie, gdy ratują ją przed utonięciem. To wydarzenie zbliża do siebie kobiety, a ich znajomość przeradza się w przyjaźń. Niestety niedługo po tym pani Royce znika. Biorąc pod uwagę zaangażowanie Casey w relację z zaginioną, Fletcher postanawia, że musi dowiedzieć się, co się stało. Ten cel całkowicie ją pochłania. Pragnienie odkrycia tajemnicy staje się jej obsesją. Kobieta pogrąża się w poczuciu winy i karmi się pozorami, które potrafią być naprawdę mylące.

Książkę przedpremierowo możecie zamówić pod tym linkiem.

Czytajcie także: