Nie od dziś wiadomo, że każde słowo jest na wagę złota. Udowadnia to Dzielnica występku, powieść, której autorem jest doświadczony pisarz. Mario ma na koncie nie tylko szereg powieści, ale również sztuki teatralne. Jedne i drugie wśród czytelników i krytyków literackich cieszyły się ogromnym uznaniem i popularnością na całym świecie. Powieść, którą dzisiaj wam prezentujemy, to już kolejny tytuł pisarza z polityką w tle.

Dzielnica występku – zaskakująca autentyczność

Należy tutaj wspomnieć, że prototypami dla bohaterów wykreowanych w powieści były realne osoby. Czytelnicy natkną się tutaj na kontrowersyjny i niecenzuralny język, z którego słynie autor. A jeśli szukacie powieści z wyidealizowaną rzeczywistością, to gorzko się rozczarujecie. Mario w dosadny, brutalny i prowokujący sposób obdziera ją ze złudzeń i ukazuje jej prawdziwe oblicze.

Zastanawialiście się kiedyś, jak niewinne kłamstwo czy mała plotka mogą zrujnować czyjeś życie? Można pokusić się o stwierdzenie, że w dzisiejszym świecie medialnym i powszechnym dostępie do Internetu, oczernianie kogoś to niemal codzienność. Pomówienia i fałszywe oskarżenia to taka tajna broń współczesnych czasów. Bo dzisiaj światem rządzą media, a ludzkość chłonie wszystko, co płynie ze szklanych ekranów. A nieczyste chwyty dziennikarzy czy nawet zwykłych osób niejednokrotnie doprowadziły do ruiny życie nie tylko nazwisk ze świata polityki.

W podobnej sytuacji znajduje się główny bohater powieści, Quique. Jak do tej pory w życiu udawało mu się wszystko. Ma kochającą rodzinę, wiernych przyjaciół u boku i pracę marzeń. W mgnieniu oka ów sielanka przeradza się w koszmar. A wszystko za sprawą pliku zdjęć, które ktoś podrzuca mu w kopercie. Jak można się domyślić, są to niewygodne fotografie. Od teraz jego przyszłość zależy od tego, czy uda się mu wygrać ze spiskiem, wycelowanym prosto w jego osobę.

Książkę Dzielnica występku znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!