Film Emma

Ekranizacja Emmy Jane Austen to nie lada gratka dla wszystkich miłośniczek twórczości pisarki. Poza tym powody do zadowolenia mają również miłośnicy filmów kostiumowych z romansem, humorem i nutą intryg w tle. Najnowsza ekranizacja słynnej już powieści Austen w polskich kinach będzie dostępna od 28 lutego 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poza tym mamy również zwiastun!

Ekranizacja Emmy Jane Austen

Ekranizacja Emmy Jane Austen – kilka słów o produkcji oraz zwiastun

Reżyserią najnowszej ekranizacji powieści Austen zajmuje się Autumn de Wilde. Natomiast scenariusz to efekt pracy nowozelandzkiej pisarki Eleanor Catton, która w 2013 roku otrzymała Man Booker Prize za jedną ze swoich powieści. Poza tym na ekranach wystąpią: Johnny Flynn, Bill Nighy, Mia Goth, Miranda Hart, Josh O’Connor, Callum Turner, Rupert Graves, Gemma Whelan, Amber Anderson, Tanya Reynolds i Connor Swindells.

Emma to świetnie napisana powieść o miłości, klasyczny romans rozgrywający się w scenerii XIX wiecznej Anglii. Powieść Jane Austen ma jednak głębszy wymiar. Ponieważ dostarcza nie tylko wzruszeń, ale także materiału do przemyśleń nad naturą ludzką. Warto ją również przeczytać, jako szczególny zapis kobiecych oczekiwań w stosunku do mężczyzn. Wiele tu wypowiadanych wprost i nieco bardziej ukrytych przyczynków do portretu męskiego ideału.

Natomiast dystrybutorzy filmu tak oto opisują historię:

Piękna, mądra i bogata Emma Woodhouse jest królową swego sennego miasteczka, nie ma konkurencji, ponieważ nie dorównuje jej nikt. W tej błyskotliwej satyrze na podziały klasowe Emma musi zmierzyć się z bólem dorastania oraz miłosnymi pomyłkami. Zanim odnajdzie miłość, której zawsze pragnęła.

Przypominamy, że ekranizacja Emmy Jane Austen w polskich kinach pojawi się już 28 lutego 2020 roku. Jesteśmy ciekawi, czy wybierzecie się na seans, więc koniecznie dajcie nam znać!

Poza tym tutaj znajdziecie eBook pt. Emma, historię, na której został oparty film. Natomiast poniżej z przyjemnością prezentujemy wam obiecany zwiastun. Jak wam się podoba? My już nie możemy się doczekać filmu!