Ekranizacja książki Michaela Chabona

Ekranizacja książki Michaela Chabona to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele epickich historii. Dlaczego? Ponieważ na ekrany zostanie przeniesiona książka pt. Niesamowite przygody Kavaliera i Claya. Za tę pozycję pisarz otrzymał nagrodę Pulitzera. Sama historia zaś to coś pomiędzy komedią a tragedią, opowiadająca o miłości, poświęceniu, wojnie i narodzinach amerykańskiej obsesji na punkcie superbohaterów. Chcecie poznać więcej szczegółów na temat produkcji? Koniecznie czytajcie dalej!

Ekranizacja książki Michaela Chabona

Ekranizacja książki Michaela Chabona – kilka słów o produkcji

Prawa do ekranizacji nabyło CBS TV Studios. Przewidywana forma to mini serial. Warto tutaj wspomnieć, że zarówno pisarz, Michael Chabon, jak i jego małżonka, również pisarka, Ayelet Waldman podpisali ze studiem umowę na wyłączność. Tym samym małżonkowie będą sprawować pieczę nad ekranizacją zarówno jako producenci wykonawczy, jak i showrunnerzy. Poza tym producentami wykonawczymi zostali Akiva Goldsman i Alex Kurtzman.

Jak się okazuje, nie będzie to jedyna produkcja, związana z twórczością literackiej pary. W planach jest również produkcja miniserialu na podstawie książki A Really Good Day. A poza tym przewidywane są ekranizacje książek również innych autorów, nad którymi będą czuwać: Behind You Jacqueline Woodson i The Heavens Sandry Newman oraz Ghost Ship.

Nie znamy na razie daty premiery i nie wiemy, kto wcieli się w główne role. Jeśli tylko się to zmieni, od razu damy Wam znać.

Ekranizacja książki Michaela Chabona – o czym opowiada książka?

Sammy i Josef zaprzyjaźniają się ze sobą, a więź między chłopcami staje się wyjątkowa i trwała. We dwójkę rozpoczynają tworzenie komiksów, rozwijając swoje dziecięce pasje. Tak powstają superbohaterowie: postaci, w których obaj lokują swoje nadzieje i pragnienia. Wśród nich znajduje się Eskapista będący wrogiem nazistów specjalizującym się w brawurowych ucieczkach oraz piękna Luna powstała na wzór Rosy Saks.

Komiksowe historie duetu szybko zyskają uznanie wśród żądnych przygód Amerykanów. Nic więc dziwnego, że przyjaciele szybko dochodzą do bogactwa i sławy. Wtedy, niespodziewanie okazuje się, że każdy z nich ma nieco inną wizję przyszłości. Czy by zrealizować każdą z nich, będą musieli zrezygnować ze wspólnych przedsięwzięć?

Dajcie znać, czy ekranizacja książki Michaela Chabona pt. Niesamowite przygody Kavaliera i Claya to dobry pomysł.

Tutaj znajdziecie książki Michaela Chabona.