Ekranizacja książki Paula McCartneya

Ekranizacja książki Paula McCartneya to nie lada gratka dla wszystkich fanów brytyjskiego muzyka. Chodzi tu o książkę dla dzieci pt. Wysoko w chmurach. Jak się okazuje, zainteresowanie lekturą wyraziła platforma Netflix wraz z Gaumont. Tym samym popularna platforma streamingowa po raz kolejny udowadnia, że nie spoczywają na laurach. Wciąż szukają nietuzinkowych i ciekawych pomysłów na serialowe i filmowe produkcje, które przyciągną odbiorców. I tym razem można przypuszczać, że najnowszy projekt to strzał w dziesiątkę.

Ekranizacja książki Paula McCartneya

Ekranizacja książki Paula McCartneya – kilka słów o produkcji

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że Netflix i Gaumont planują stworzyć pełnometrażową muzyczną animację na podstawie książki przygodowej pt. Wysoko w chmurach. Historia ta została napisana przez Paula McCartneya i Philipa Ardagha. Poza tym za ilustracje w niej odpowiada Geoff Dunbar. Co ważne, muzyk aktywnie uczestniczy produkcji ekranizacji. Poza tym stworzy również ścieżkę dźwiękową do filmu. Oto co mówi na temat najnowszego projektu:

Jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z zespołem Netfliksa. Są oni uzupełnieniem wspaniałej ekipy firmy Gaumont i nie wyobrażamy sobie lepszego partnera do przedstawienia naszego filmu widzom z całego świata. Zawsze uwielbiałem filmy animowane, a ten projekt jest moim oczkiem w głowie. Nie mogę się doczekać, aż świat go zobaczy.

Za reżyserię animacji odpowiada Timothy Reckart, natomiast scenariusz napisał Timothy Reckart. Oprócz Paula McCartneya stanowisko producenta zajęli również Bob Shaye, Sidonie Dumas, Christophe Riandee, Nicolas Atlan i Terry Kalagian.

O czym opowiada historia? Główną bohaterką jest wiewiórka o niezwykle bujnej wyobraźni. Zostaje ona wciągnięta do gangu nastoletnich buntowników, żyjących wysoko w chmurach. Co ciekawe, na początku ta historia miała powstać jedynie jako film animowany. Ostatecznie muzyk stworzył książkę. Nie porzucił jednak planów przeniesienia tej historii na ekran.

Dajcie nam koniecznie znać, czy ekranizacja książki Paula McCartneya wywołuje w Was tyle radości, co w nas. Poniżej prezentujemy Wam natomiast fragment książki, czytany przez samego Paula McCartneya.  Natomiast tutaj znajdziecie książki dla dzieci.