Ekranizacja Malowanego ptaka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Malowanego ptaka to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli powieści stworzonej przez Jerzego Kosińskiego. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy filmowych dramatów i obrazów wojennych. Reżyserią czeskiej ekranizacji zajął się Václav Marhoul, a premiera jego projektu przewidywana jest na 12 września 2019 roku. Warto tutaj również wspomnieć, że ekranizacja Malowanego ptaka ma być trzecią najdroższą produkcją w historii czeskiego kina. Budżet filmu wynosi 175 milionów koron, co w przeliczeniu daje około 29 milionów złotych. Trzeba przyznać, że taka kwota robi wrażenie. Jak się okazuje, sporą część finansów pochłonęły prawa autorskie. Poza tym o zgodę na realizację adaptacji starały się największe tuzy Hollywood. Mimo to spadkobiercy pisarza postanowili zaufać twórcy z Europy Wschodniej. Ponieważ spodobała im się zaproponowana przez niego koncepcja scenariusza.

Ekranizacja Malowanego ptaka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Malowanego ptaka – słowo od reżysera i kilka zdań o fabule

Oto co do powiedzenia na temat najnowszego projektu ma Václav Marhoul:

Jest długi, ciężki, kontrowersyjny, czarno-biały, bardzo drogi i nie mówią zbyt wiele. Prace nad filmem trwają już niemal 10 lat.

Sam scenariusz powstawał trzy lata we współpracy z ośmioma pisarzami i doczekał się aż siedemnastu wersji. Ponieważ reżyser nie ukrywał, że interesowało go jak najwierniejsze oddanie atmosfery powieści. Co ciekawe, filmowanie zajęło 100 dni zdjęciowych i rozłożono je na 16 miesięcy oraz wszystkie pory roku. W związku z tym prace na planie zakończono 5 lipca 2018 roku, a od tego czasu trwa montaż produkcji. Warto też dodać, że kręcono aż w 43 lokalizacjach m.in. w Czechach, na Słowacji, w Polsce i na Ukrainie.

O czym opowiada sama historia? Kilkuletni żydowski chłopiec w pierwszych tygodniach II wojny światowej trafia do zapadłej wioski na kresach wschodnich. Ściąga na siebie prześladowania prymitywnych, zabobonnych chłopów. Bity i torturowany, tuła się po okolicznych lasach i wsiach, będąc świadkiem wciąż nowych okrucieństw i zbrodni. W końcu zło, z którym się styka, staje się jego udziałem.

Ekranizacja Malowanego ptaka jak już wspomnieliśmy, przewidywana jest na wrzesień tego roku. Poniżej prezentujemy Wam zwiastun produkcji. Natomiast tutaj znajdziecie książki Jerzego Kosińskiego.