Jeśli szukacie poruszającej książki, ale takiej, która złamie Wam serce, to mam coś dla Was! Koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Anny Rybakiewicz Ocaleni dla miłości.

Ocaleni dla miłości

Anna Rybakiewicz znów zabiera nas do świata, który potrafi opisać jak nikt inny. Kiedy autorka opowiada o wojnie, okupacji i trudnej miłości jestem pewna, że znów zostawi ona ślad w moim czytelniczym sercu.

Ona Polka, on Żyd, a między nimi miłość. Bo miłość nie wybiera, ona nie zna żadnych granic, nie dla niej są różnice wymyślone przez ludzi. Ale kiedy świat opanowała wojna Henia i Moszek zostają rozdzieleni. Ona od pierwszej chwili wie, że zrobi wszystko, aby uratować ukochanego, zaryzykuje nawet własnym życiem, aby wyrwać go z rąk Niemców, którzy mają tylko jeden cel – zabić wszystkich Żydów. Od tego czasu ich życie płynie na uciekaniu, ukrywaniu się. Wiedzą, że jedyne co muszą zrobić to to wszystko przetrwać i przeżyć.

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Jednak wojna rządzi się swoimi prawami i kiedy młodzi i zakochani są o krok od szczęścia i wolności, wszystkie plany legną w gruzach i można powiedzieć, że poniekąd dosłownie.
Od tej pory nic już nie jest takie samo, a dni upływają pod znakiem smutku i tęsknoty. Dni, tygodnie, miesiące i lata. I nawet kiedy życie zaczyna wyglądać, tak jak powinno, to jednak tęsknota towarzyszy od rana do nocy i naznacza każdy dzień.

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Ach jak bardzo chciałam przytulić i pocieszyć Heniutkę, powiedzieć, że wszystko będzie dobrze i że nadejdzie ten dzień, na który tak czeka. Ale nie mogłam, ale też nie miałam pewności czy tak się stanie.

Piękna historia o miłości, której nic nie jest w stanie zniszczyć. Pełna emocji i wzruszeń, jestem pewna, że ją pokochacie!

Czytajcie koniecznie i zachwycajcie się tak jak ja!

Książkę znajdziecie TUTAJ>>

Ocena Rudej
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
8/10

Fragment recenzji

Ona Polka, on Żyd, a między nimi miłość. Bo miłość nie wybiera, ona nie zna żadnych granic, nie dla niej są różnice wymyślone przez ludzi. Ale kiedy świat opanowała wojna Henia i Moszek zostają rozdzieleni. Ona od pierwszej chwili wie, że zrobi wszystko aby uratować ukochanego, zaryzykuje nawet własnym życiem, aby wyrwać go z rąk Niemców, którzy mają tylko jeden cel – zabić wszystkich Żydów. Od tego czasu ich życie płynie na uciekaniu, ukrywaniu się. Wiedzą, że jedyne co muszą zrobić to to wszystko przetrwać i przeżyć.