Ekranizacja Pękniętej ziemi N.K. Jemisin Ekranizacja pękniętej ziemi

Czytałeś Kamienne niebo, Wrota obelisków i Piątą porę roku N.K Jemisin? W takim razie na pewno ucieszy Cię wiadomość, że powstanie ekranizacja Pękniętej Ziemi, czyli wciągającej trylogii fantastycznej, do której należą wspomniane tytuły. Oglądając produkcję, będziesz mógł skonfrontować swoje wyobrażenia z wizją twórców filmowych. Skąd wiadomo, że klimat powieści będzie wierny książkowej atmosferze? Otóż scenariuszem zajmie się sama autorka, a przed nią naprawdę dużo pracy, bowiem zaplanowano sfilmowanie wszystkich trzech części serii.Ekranizacja Pękniętej Ziemi Książki dostępne na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja Pękniętej Ziemi

Po takiej wiadomości zaczniemy odliczać dni do chwili, gdy ekranizacja Pękniętej Ziemi autorstwa N.K. Jemisin pojawi się w kinach. Co prawda nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace na planie filmowym, ani jakie nazwiska znajdą się w obsadzie. Przyznaj jednak, że myśl o premierze filmu wywołuje ekscytację. Zwłaszcza że produkcją zajmie studio filmowe TriStar Pictures należące do Sony, z którego wyszły m.in. takie kasowe hity jak Jumanji, I kto to mówi, Siedem lat w Tybecie, Filadelfia czy Jerry Maguire.

Wytwórnia TriStar Pictures podpisała kontrakt z autorką serii, który obejmuje użyczenie praw do ekranizacji Pękniętej Ziemi, a także zobowiązuje Jemesin do opracowania scenariuszy trzech filmów na podstawie swoich książek. W zamian za to pisarka może się spodziewać siedmiocyfrowej kwoty na swoim koncie. Oczywiście liczonej w dolarach.

Wyjątkowość serii Pęknięta Ziemia

Pęknięta ziemia to bestsellerowa seria z niebanalną fabułą, która przenosi czytelnika do zupełnie innego świata, w którym ludzkość nieuchronnie zbliża się do wielkiej zagłady. Książki zostały docenione nie tylko przez czytelników, sprzedając się w milionach egzemplarzy. To, co wyróżnia ten cykl to fakt, że każdy z trzech tomów wydawanych w latach 2015-2017 otrzymał jedno z najważniejszych literackich wyróżnień – Nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. Tym samym pierwszy raz w historii, trzy lata z rzędu przyznano tę nagrodę tej samej osobie, N.K. Jamisen.

Zanim filmy trafią do kin, przeczytaj po raz kolejny lub po raz pierwszy wszystkie części serii Pęknięta Ziemia N.K. Jemisin, które możesz zamówić w tym miejscu.

Zobacz także: