Jakiś czas temu napisałam Wam recenzję debiutu Pauliny Jurgi – jest to książka Matrioszka –  recenzję temu tomu znajdziecie tutaj>> Niedawno mogłam w końcu przeczytać kontynuację, której nie mogłam się doczekać i wiecie co? Przeczytałam książkę Marionetka jednym tchem i muszę wystosować apel do autorki – jak można tak zostawić czytelnika i kazać mu czekać do jesieni? Tak się nie robi! Jestem obrażona 😂 I bardzo, ale to bardzo chcę już poznać dalsze lody Marty!

Marionetka

W Marionetce wracamy do bohaterów których poznaliśmy w poprzednim tomie Matrioszka. I tak jak w pieszym tomie nie mogłam do końca zrozumieć głównej bohaterki, tak tutaj już nic mi nie przeszkadzało.

Książka Marionetka dostępna na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Marta oswaja się z tym jak teraz wygląda jej życie i wydaje się, że zaczyna je akceptować. Ale z drugiej strony jakie ma wyjście? Nie ma drogi ucieczki, wiec trzeba nauczyć się funkcjonować, a może nawet żyć tym życiem jakie czekało na nią w Rosji. To co się wydarzyło i czego była świadkiem na zawsze ją zmienia. Odziera z niewinności i ufności. Marta zmuszona jest nauczyć się żyć w mafijnej, rosyjskiej rzeczywistości.

Na szczęście w jej otoczeniu są ludzie, którym może zaufać.  I właśnie to trzyma ją przy życiu i daje nadzieję, że wszystko się ułoży, albo chociaż jakoś to będzie.

Kiedy Marta pogodziła się z tym, że nie wróci już do dawnego życia, w progu jej dawnego domu staje jej przyjaciółka z Polski! Marta jest zachwycona! To spotkanie daje jej nadzieję na ratunek i ucieczkę. Jednak dziewczyna szybko zostaje sprowadzona na ziemię… Jeśli piśnie słówko, jej przyjaciółce grozi ogromne niebezpieczeństwo! A to dopiero początek zła jakie przydarzy się dziewczynie oraz bliskim jej osobom.

Waleczny charakter Marty nie pozwala jej odpuścić. Dziewczyna postanawia zawalczyć o bliskich i podejmuje ryzyko, mimo że wszyscy jej to odradzają. Zaczyna się robić niebezpiecznie, bardzo niebezpiecznie…

Mafijny romans warty przeczytania

Książka Marionetka dostępna na www.taniaksiazka.pl >>

W tej serii do czynienia mamy z mafią, a w jej strukturach wszystko rządzi się swoimi prawami. Nie można się na nie nie zgodzić, nie ma sposobu aby z nimi walczyć. Nieposłuszeństwo grozi śmiercią…

Miłość, nienawiść, śmierć, władza i strach . To wszystko znajdziecie w tych książkach. A po skończeniu jednej od razu będziecie chcieli sięgać po następną!

Ja nie mogę doczekać się trzeciego tomu tego mafijnego romansu!

Książkę Marionetka dostaniecie tutaj>>

Zobacz także:

Matrioszka – recenzja pierwszego tomu trylogii

Ocena Rudej
  • 10/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
  • 7/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
  • 7/10
    Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
8/10