Kolejna polska adaptacja Cobena Zachowaj spokój - Kto zagra? polska adaptacja Cobena Zachowaj spokój

Czekasz na kolejny serial Netflixa na podstawie prozy Harlana Cobena? No to na pewno ucieszy Cię fakt, że już wkrótce na tej platformie pojawi się polska adaptacja Cobena Zachowaj spokój. To kolejna po W głębi lasu rodzima produkcja oparta na thrillerach tego poczytnego pisarza. Poznaj pierwsze szczegóły prac na planie oraz nazwiska, które pojawią się w napisach końcowych. 😉

Polska adaptacja Cobena Zachowaj spokój Książka dostępna na TaniaKsiazka.pl >>

Polska adaptacja Cobena Zachowaj spokój

To już pewne – wśród wyczekiwanych premier, które szykuje nam platforma streamingowa Netflix na pewno pojawi się polska adaptacja Cobena Zachowaj spokój. To kolejna produkcja, która powstaje w ramach umowy podpisanej przez pisarza z amerykańskim gigantem. Ta współpraca ma zaowocować aż czternastoma ekranizacjami powieści napisanych przez mistrza trzymających w napięciu thrillerów.

Wiadomo, że twórcy postanowili połączyć fabułę serialu Zachowaj spokój z historią, którą znamy z wcześniejszej produkcji W głębi lasu, choć w rzeczywistości te dwie powieści nie mają ze sobą nic wspólnego. Ten zabieg sprawia, że nowy serial będzie swoistą kontynuacją poprzedniego, dlatego ponownie na ekranie zobaczymy Agnieszkę Grochowską, czy Grzegorza Damięckiego i poznamy ich dalsze losy. Oczywiście pojawią się również nowi bohaterowie, związani ściśle ze światem wykreowanym przez Cobena w thrillerze Zachowaj spokój.

Fabuła i twórcy

Za reżyserię sześcioodcinkowego serialu odpowiadają Michał Gazda i Bartosz Konopka. Natomiast scenariusz napisali Agata Malesińska i pisarz Wojtek Miłoszewski. Akcja rozgrywać się będzie na spokojnym, zamożnym osiedlu, którego mieszkańcy wiodą spokojne życie, pozostając ze sobą w bliskich relacjach. Tę cudowną sielankę przerwie jednak nagłe zniknięcie osiemnastoletniego Adama. Zrobi się groźnie, a dzieciaki postanowią wziąć sprawy w swoje ręce i same rozwiązać zagadkę. Rodzice natomiast, bojąc się o swoje pociechy, będą próbowali zrobić wszystko, by uchronić je przed czyhającym niebezpieczeństwem.

Polska adaptacja Cobena Zachowaj spokój zapowiada się całkiem ciekawie, również ze względu na obsadę. W rolach głównych zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarskę, Leszka Lichotę, Krzysztofa Oleksego,  Jacka Poniedziałka, Justynę Wasilewską, Wiktora Gorodeckaja i Bartłomieja Topę.  U ich boku wystąpią również aktorzy młodego pokolenia: Marta Pietka, Agata Łabno, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa. Co na temat współpracy  z polskimi twórcami powiedział sam Harlan Coben?

Niezwykle cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Netflix i utalentowanymi polskimi twórcami. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce i na całym świecie będą oczarowani zwrotami akcji w Zachowaj spokój i cieszę się, że poznają nie tylko nowych bohaterów, granych przez Magdalenę i Leszka, ale także dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła po zakończeniu akcji 'W głębi lasu’.

***

Serial pojawi się na Netflixie w 2022 roku. Do tego czasu spokojnie zdążysz przeczytać książkę Zachowaj spokój, która jest dostępna w tym miejscu.

Zobacz także: