Fantastyczne zwierzęta 2 część

Na tę wiadomość fani czekali naprawdę długo. W końcu Albus Dumbledore to jedna z najbardziej uwielbianych postaci z filmów i książek o Harrym Potterze. Serwis Pottermore właśnie ogłosił, że w filmie Fantastyczne zwierzęta część 2 pojawi się nowy, słynny aktor. W postać dyrektora Hogwartu wcieli się nie kto inny, jak Jude Law!

Fantastyczne zwierzęta część 2, Jude Law

Źródło zdjęcia: http://www.listchallenges.com/

Po dołączeniu do obsady filmu Johnny’ego Deppa, można było liczyć na kolejne słynne nazwisko. Niewątpliwie nowa seria Rowling przyciąga coraz większe gwiazdy. We wszystkich filmach o Harrym Potterze właściwie nie zagrał żaden słynny aktor, a tutaj mamy już drugie, “wielomilionowe” nazwisko.

Fantastyczne zwierzęta część 2 – Dumbledore już uczy w Hogwarcie

Jude Law zagra Dumbledore’a z czasów, kiedy ten nie był jeszcze dyrektorem Hogwartu, ale już praktykował w słynnej Szkole Magii i Czarodziejstwa jako nauczyciel transmutacji. Akcja drugiej części powieści będzie się rozgrywała na wiele lat przed wydarzeniami w Harrym Potterze. Wiadomo, że sequel rozpocznie się w momencie, w którym zakończył się pierwszy film z serii Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, czyli chwili uwięzienia Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp).

Powiązane:Newt FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA 2 – ROWLING UJAWNIA, CO ŁĄCZY NEWTA I DUMBLEDORE’A.

Fantastyczne zwierzęta część 2 – Komentarze ekscytujących wiadomości

Wszystkie najważniejsze osoby pracujące przy filmach o Harrym Potterze, łącznie z J. K. Rowling, są zachwycone faktem dołączenia do obsady Jude’a Law. Wypowiadają się o aktorze w samych superlatywach:

“Jude Law jest fenomenalnym i niezwykle utalentowanym aktorem, którego pracę od dawna podziwiam. Jestem niezwykle podekscytowany tym, że będziemy razem pracować” – powiedział reżyser filmu, David Yates – “Wiem, że genialnie uchwyci charakter tej postaci i odda jej charakter, szczególnie w momencie, kiedy J.K. Rowling ujawni tak wiele niespodziewanych faktów z życia Albusa Dumbledore’a” – dodał.

W podobnym tonie wypowiada się Toby Emmerich, postać z zarządu Warner Bros. Pictures:

“Podobnie jak fani, my także jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że do obsady z dołączy Jude Law. Tym bardziej, że wcieli się on w postać tak ukochaną przez fanów. Jude jest członkiem rodziny Warner Bros od dawna i cieszymy się, że będzie brał udział w kolejnym, ekscytującym projekcie.“

Jeden z najsłynniejszych, brytyjskich aktorów

Jude Law był dwukrotnie nominowany do Oscara, a widzom na całym świecie kojarzy się przede wszystkim z takimi filmami jak: A.I. Sztuczna inteligencja i Holiday. Studio Warner Bros brało pod uwagę wielu brytyjskich aktorów. Wiadomo, że rozważano udział Christiana Bale’a czy Benedicta Cumberbatcha. Ostatecznie rolę otrzymał Law.

PowiązJ K Rowlingane: FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ, SZYKUJE SIĘ DRUGA CZĘŚĆ?

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć część 2 – kiedy premiera?

Podobnie jak w przypadku pierwszej część, także i tym razem, scenariusz do filmu napisała J.K. Rowling, a zdjęcia do produkcji ruszają już latem (więcej informacji). Premiera filmu jest planowana na 16 listopada 2018 r. Na szczęście dla polskich i zagranicznych fanów, w ostatnim czasie ukazało się wiele pozycji książkowych ze świata Harry’ego Pottera i Fantastycznych zwierząt m. in bestsellerowe Baśnie Barda Beedle`a, więc mogą czas oczekiwania na premierę osłodzić lekturą tych dzieł.

Wszystkie nowe książki spod pióra Rowling znajdziecie: tutaj.

Ja, po ujawnieniu informacji o tym, kto zagra młodego Dumbledora, jeszcze bardziej nie mogę doczekać się premiery drugiej części filmu. Myślicie, że Jude Law to dobry wybór?