J.K. Rowling należy do tych pisarzy, którzy kontaktują się z fanami poprzez media społecznościowe. Pisarka szczególnie upodobała sobie Twitter. Jednak należy także do tych autorów, którzy zamieszczają mało wylewne wpisy, przypominające zagadkę rodem z Harry’ego Pottera. 27 lutego pisarka zamieściła wpis, z którego być może wynika, że pracuje właśnie nad drugą częścią filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Jednak biorąc pod uwagę doniesienia z grudnia, nie chodzi o kolejną książkę, ale raczej o scenariusz do drugiej części filmu.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – czyli dzień z bestiami.

“Having a Beastly day…” – ten krótki wpis z 27 lutego, który Rowling zamieściła na swoim Twitterze zapoczątkował falę spekulacji. W zeszłym roku Rowling zapowiadała, że filmów o przygodach Newta Scamandera będzie 5, a nie 3, a więc z pewnością już pora, aby zaczęła pracować nad sequelem. Pierwszy z filmów ukazał się w listopadzie zeszłego roku i fani z niecierpliwością czekają na doniesienia o kolejnym.

Wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej powrócić do czarodziejskiego świata z Harry’ego Pottera, a teraz także Newta. Być może właśnie w drugiej części pojawi się młody Dumbledore. Teorię o tym, że Rowling pracuje aktualnie nad scenariuszem do drugiej części Zwierząt może potwierdzać także jej kolejny Twitt. Tym razem z 28 lutego, na którym widać maszynę do pisania i napis: “W pokoju dla pisarzy, w studiu filmowym.”

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć i o wiele więcej.

W grudniu 2016 roku Rowling poinformowała fanów, że pracuje aktualnie nad dwiema nowymi powieściami. Jedna z nich to na pewno 4-tom serii o Cormoranie Strike’u.

Książki z tej serii znajdziecie tutaj.

O drugiej książce natomiast wiadomo tylko tyle, że Rowling wyda ją pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Jednak zapewniła, że nie będzie to tytuł związany z Newtem. Ta wiadomość dała fanom nadzieję, że być może Rowling powróci do Harry’ego Pottera, mimo iż wielokrotnie zapewniała, że ten pociąg już dawno odjechał. Na szczęście dla fanów na całym świecie, w tej konkretnie kwestii lubi zmieniać zdanie. Dowodem na to jest oczywiście “ósma” część Harry’ego Pottera, która ukazała się w formie scenariusza sztuki teatralnej: Harry Potter i przeklęte dziecko.

Podobne wpisy: J.K. ROWLING PISZE NOWE POWIEŚCI!

4 nowe książki ze świata Harry’ego i Newta!

Tymczasem polscy fani Rowling i jej opowieści mają wyjątkowo dobry początek roku. W zapowiedziach ukazał się właśnie oryginalny scenariusz do fantastycznych zwierząt. Data premiery planowana jest na 30 marca. Wydawnictwo Media Rodzina ujawniło także datę wydania leksykonu, który był inspiracją dla powstania filmów o Newcie. Leksykon został wznowiony po kilkunastu latach i otrzymał nową okładkę. Książka będzie dostępna od 15 marca.

Jakby tego mało, w marcu pojawią się także tytuły związane ze światem Harry’ego: Baśnie barda Beedle`a. Być może pamiętacie opowieść o trzech braciach, którzy chcieli oszukać śmierć? Hermiona czytała jedną z tych baśni podczas wizyty u ojca Luny Lovegood w czasie, kiedy wspólnie z Harrym i Ronem wyruszyła na poszukiwanie Insygniów śmierci. To też ta sama książka, którą Hermiona otrzymała w spadku po Dumbledorze. Premiera tego tytułu zapowiedziana jest także na 15 marca.

I to prawie wszystko, a jednak nie wszystko. 🙂 W zapowiedziach ukazała się także książka Quidditch przez wieki . To kolejna premiera z 15 marca, która wyjaśnia wszelkie niuanse związane z grą, w której Harry był tak skuteczny i oczywiście poznamy historię złotego znicza. Wszystkie trzy książki będą miały także bardzo ważny wydźwięk charytatywny. Wpływy uzyskane z tych trzech wydań zasilą konto organizacji, które wspierają najmłodszych w poprawie ich sytuacji życiowej. Pierwsza z organizacji to Comic Relief, a druga to Lumos. Obie znajdują się w Wielkiej Brytanii.

Podobne wpisy: FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ. ORYGINALNY SCENARIUSZ – WRESZCIE W ZAPOWIEDZIACH.

Szykuje się piękna wiosna z Harrym i Newtem!