Latem tego roku ruszają zdjęcia do sequela filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Premiera obrazu jest planowana na listopad przyszłego roku. Jednak to i tak dosyć szybko jak na powstanie kolejnego filmu Rowling. Przy okazji pojawienia się informacji o rozpoczęciu zdjęć, które notabene będą kręcone w Europie, Rowling ujawniła wiele interesujących szczegółów. Wiemy już, że to właśnie w filmie Fantastyczne zwierzęta 2 pojawi się młody Dumbledore, ale to co go łączy z Newtem, dla wielu fanów może być szokujące.

Fantastyczne zwierzęta 2 – Newt szpiegiem?

Nowe informacje dotyczące Newta pojawiły się we wznowionym wydaniu Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć. Dowiadujemy się między innymi, że Newt mógł być szpiegiem, którego zadaniem było zdobycie informacji na temat Dumbledore’a właśnie. Tak przynajmniej uważa znana dziennikarka ze świata Harry’ego Pottera, Rita Skeeter. Na pewno pamiętacie ją jako niezwykle wścibską panią. Jej zdaniem Scamander działał pod przykrywką udając jedynie magizoologa. Używa swojego tytułu między innymi po to, żeby dostać się na Kongres Magiczny Stanów Zjednoczonych w 1926 roku. Jednak nie wiadomo, ile jest w tym prawdy.

Powiązane: FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ, SZYKUJE SIĘ DRUGA CZĘŚĆ?

Newt i Dumbledore jako para?

Jednak z pewnością Newt potwierdza, że z Dumbledorem łączy go szczególna więź. Dla niego Dumbledore jest “kimś więcej niż nauczycielem”. Od razu pojawiły się podejrzenia, że być może profesora Hogwartu i Newta łączyła więź romantyczna, tym bardziej, że okazuje się, że Dumbledore prawie na pewno był gejem.

Ta teoria z pewnością zszokowała fanów, tym bardziej, że w filmie wyraźnie widać, że Newta łączy coś z jego przyjaciółką, Tiną Goldstein. Niektórzy uważają, że właśnie szczególna relacja Newta i profesora Hogwartu jest przyczyną jego obecności w Fantastycznych zwierzętach. Wiemy na pewno, że Dumbledore pojawi się w drugiej części, jednak jak dotąd jego rola w sequelu nie została obsadzona.

Pojawiła się za to w 100% potwierdzona informacja, że za czasów Harry’ego Pottera Newt jeszcze żył. Drugim newsem jest fakt, że nigdy nie ukończył Hogwartu. Z informacji około filmowych wiadomo jeszcze, że w sequelu rozwinie się nieco wątek Lety Lestrange, granej przez Zoe Kravitz. Oczywiście zobaczymy też Grindelwalda, w tej roli Johnny Depp.

Pierwszy harrypotterowski film z Oskarem.

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zarobił na całym świecie $812 milionów dolarów. Wbrew pozorom nie jest rekord jak na film ze świata Harry’ego Pottera. Jednak wystarczająca kwota, żeby uważać go za sprzedażowy sukces.

Ponadto właśnie ten film jest pierwszym obrazem harrypotterowskim, który otrzymał Oskara. Przypomnę, że za najlepsze kostiumy. Nad sequelem Fantastycznych zwierząt będzie pracować ta sama ekipa, co nad pierwszą częścią, czyli oczywiście Rowling oraz reżyser David Yates, odpowiedzialny za cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze. Zdjęcia tak jak wspomniałam będą kręcone w Europie, najprawdopodobniej we Francji i Wielkiej Brytanii. Z całą pewnością nie będzie to Nowy Jork. Mimo, iż zdjęcia rozpoczną się latem, to ciągle do premiery filmu zostało jeszcze 1,5 roku, w sumie całkiem sporo. Nie uważacie?

W ostatnim czasie ukazało sie kilka nowych tytułów związanych ze światem Harry’ego Pottera i Newta. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Powiązane: FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ. ORYGINALNY SCENARIUSZ – WRESZCIE W ZAPOWIEDZIACH