Film Tove

Film Tove to bez wątpienia jedna z bardziej wyczekiwanych produkcji filmowych. Czekają na nią przede wszystkim fani twórczości pisarki. To jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają słynną serię o Muminkach. Ponadto sympatyczne trolle na dobre wpisały się w popkulturę, a na świecie powstają kolejne wioski, nawiązujące do świata z bajki. Jednak powody do zadowolenia mają też miłośnicy biograficznych obrazów, które traktują o nietuzinkowych osobowościach. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, kto wcieli się w główną rolę. Teraz do sieci trafił zwiastun produkcji, którym także z przyjemnością się z wami dzielimy.

Film Tove

Film Tove – kilka słów o produkcji

W roli głównej wystąpi Alma Pöysti. Obok niej zobaczymy: Kristę Kosonen jako Vivicę Bandler oraz Shantiego Roneya jako Atosa Wirtanena, przyjaciela oraz dawną miłość pisarki. Za reżyserię produkcji odpowiedzialna jest Zaida Bergroth, natomiast scenariusz stworzy fińska aktora i scenarzystka Eeva Putro.

Film skupi się przede wszystkim na tej części życia pisarki, która najbardziej wpłynęła na ostateczny kształt i ukierunkowanie jej twórczości. W związku z tym odbiorcy będą mieli okazję przenieść się w świat powojennej Finlandii. To właśnie tam, w Helsinkach, pracowała Tove Jansson. Dowiemy się, jak autorka tworzyła swoje pierwsze książki o Muminkach oraz w jaki sposób walczyła o uznanie w świecie literatury. Poza tym nie zabraknie tu również wątku miłosnego. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak wyglądał jej związek z graficzką Tuulikki Pietilą.

Jako ciekawostkę warto tutaj dodać, że choć produkcja powstaje na zlecenie fińskiego studia, nakręcona została w języku szwedzkim. Sama Tove, choć mieszkała w Helsinkach, posługiwała się właśnie językiem szwedzkim.

Film Tove swoją światową premierę ma odbyć 2 października 2020 roku. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na tę produkcję. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami pisarki, odsyłamy tutaj. Dajcie nam koniecznie znać, czy seria o przyjaznych trollach, zamieszkujących malowniczą dolinę, gości w waszych domowych biblioteczkach. A także, czy macie zamiar obejrzeć film, kiedy już będzie dostępny? Jesteśmy tego bardzo ciekawi!