Finał Grand Press 2020. Kto ma szanse na wygraną?

Fani literatury faktu, nastawiajcie budziki – nie możecie tego przespać! Przed nami finał Grand Press 2020. Kto zwycięży? Która publikacja zostanie ogłoszona Reporterską Książką Roku 2020? Dowiemy się już niedługo. Tymczasem sprawdźcie, jakie godne uwagi tytuły znalazły się w finałowej piętnastce. Wybór zwycięzcy z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych!

Finał Grand Press 2020 - finaliści

Najlepsza Książka Reporterska Roku 2020

Taśmowo pochłaniacie kolejne tomy literatury faktu, ale nie słyszeliście o takiej nagrodzie? Możecie spokojnie odetchnąć z ulgą, ponieważ jeszcze nic nie umknęło Waszej uwadze! Najlepsza Książka Reporterska Roku to nowa nagroda w konkursie Grand Press. Została ustanowiona w tym roku i z pewnością stanie się jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury faktu. Nagroda będzie przyznawana za książkę:

o wysokich walorach merytorycznych, warsztatowych oraz językowych; ujawniającą wrażliwość etyczną i społeczną autora/ki przy zachowaniu zasad warsztatu dziennikarskiego; cechującą się pogłębioną analizą rzeczywistości, wykorzystującą wiedzę, dociekliwość i rzetelność autora/ki.

Grand Press to nagroda przyznawana przez ogólnopolski miesięcznik dziennikarski Press od 1997 roku dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej pożądanych „trofeów” dla ludzi mediów.

Finał Grand Press 2020 – top 15

Obrady jury konkursowego (w tym roku w składzie: Piotr Bratkowski, Bernadetta Darska, Roman Kurkiewicz, Cezary Łasiczka i Beata Stasińska) odbywają się w dwóch etapach. 1 października komisja ogłosiła 15 finałowych publikacji. Spośród nich wyłoni ścisłą piątkę, a następnie ostatecznego zwycięzcę pierwszej edycji konkursu, którego poznamy 8 grudnia 2020 roku.

Jak wygląda tegoroczna finałowa piętnastka? Na liście znajdziemy zarówno biografie, jak i reportaże. Na pewno nie brakuje trudnych tematów, zarówno aktualnych, jak i odnoszących się do historii. Sprawdźcie sami:

Na koniec załóżmy, że zasiadacie w konkursowym jury. Jakie są Wasze typy? Która książka według Was najbardziej zasługuje na wyróżnienie? Z pewnością nie tak łatwo wybrać „numer jeden” spośród takiego zestawienia! Swój werdykt wpiszcie w komentarzu.

Powiązane artykuły: