Biografie - zestawienie nowości

Dwoje słynnych aktorów Hollywood, jeden z najpotężniejszych polityków świata i ulubiony radiowiec polskich słuchaczy. To właśnie ich życiorysom możemy dokładniej przyjrzeć się tej jesieni. Mam dla Was cztery warte przeczytania biografie – zestawienie nowości wydawniczych września i początku października!

Kitty Curran Larissa Zageris Keanu Reeves. W roli głównej

Keanu Reeves. W roli głównej

Keanu Reeves od lat utrzymuje się w aktorskiej czołówce Hollywood. Neo z Matrixa, John Wick, Kevin Lomax, Johnny Mnemonic – jego filmowe wcielenia są dobrze znane widzom na całym świecie. Jednak niewiele osób wie, że życie napisało dla słynnego aktora scenariusz pełen tragicznych wydarzeń. W dzieciństwie doświadczył rozwodu rodziców i dorastania bez ojca. Będąc już dorosłym mężczyzną, przeżył przedawkowanie narkotyków przez przyjaciela, utratę nienarodzonego dziecka i śmierć narzeczonej.

Z jednej strony sława i bogactwo, z drugiej życiowe dramaty – mimo doświadczenia takich skrajności, Keanu zachował równowagę. Założył prywatną fundację onkologiczną, współpracował z grupą PETA. Jeździ metrem i gra na basie. Chcecie lepiej poznać życie aktora? Z pewnością zainteresuje Was biografia autorstwa Kitty Curran i Larissy Zageris Keanu Reeves. W roli głównej.

Demi Moore Intymnie

Demi Moore Intymnie

Na okładce – piękna, zamyślona, spokojna, może nieco zasmucona kobieta. Ale jak wiadomo, nie powinno się oceniać książki po okładce. Ani człowieka po fotografii. Jakie jest prawdziwe oblicze Demi Moore? Gwiazda Hollywood w swojej autobiografii wraca wspomnieniami do dramatycznych doświadczeń.

Dzieciństwo aktorki było naznaczone ciągłymi konfliktami rodziców. W okresie dojrzewania Demi została zgwałcona. Dorosłe życie także nie oszczędziło gwiazdy. Demi uzależniła się od alkoholu i narkotyków. Wplątywała się w burzliwe, pełne głośnych skandalów związki, wśród nich również małżeństwa z Bruce’em Willisem i Ashtonem Kutcherem. Choć przez fanów i media była postrzegana jako ikona seksu, Demi nie akceptowała swojego wyglądu, dlatego katowała się drakońską dietą oraz wykańczającymi ćwiczeniami.

Co aktorka myśli o swoim życiu teraz? Czy znalazła wewnętrzny spokój i równowagę? Jak ukształtowały ją jej doświadczenia? Tego dowiecie się z autobiografii Demi Moore Intymnie

Biografie – zestawienie nowości

Mary. L. Trump Zbyt wiele i nigdy dość

Zbyt wiele i nigdy dość – życie w rodzinie Trumpów

Zostajemy za oceanem, ale z Hollywood przenosimy się do Białego Domu. Donalda Trumpa wszyscy znamy z mediów, w których nad jego wizerunkiem pracuje sztab fachowców. A jak jednego z najpotężniejszych polityków świata postrzega jego bratanica?

Mary L. Trump opisuje dorastanie w domu swoich dziadków, rodziców Donalda. Autorka była świadkiem niszczących relacji, odrzucenia oraz przemocy, skrzętnie skrywanych za drzwiami nowojorskiej rezydencji Trumpów. Mary z wykształcenia jest psycholożką kliniczną, dlatego jej książka łączy osobistą perspektywę krewnej z analizą fachowca. Los Angeles Times podsumowuje biografię tymi słowami:

Łatwo zrozumieć, dlaczego prezydent Trump nie chciał, żeby ktokolwiek przeczytał tę książkę. Pokazuje ona bowiem, jak fałszywe są mity na jego temat, które sam stworzył i w które uwierzył.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie doświadczenia ukształtowały jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnej polityki, koniecznie sięgnijcie do książki Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie.

Marek Niedźwiedzki Dyrdymarki

Dyrdymarki

Na koniec zestawienia nowości biograficznych mam dla Was propozycję z rodzimego podwórka.

Marek Niedźwiecki – legendarny głos Polskiego Radia, twórca kultowej Listy Przebojów Programu Trzeciego – tym razem skupia się nie na muzyce, a na sobie. Choć oczywiście w autobiografii melomana takiego kalibru nie może zabraknąć wątków muzycznych! Czekają nas więc opowieści ze spotkań z wykonawcami i różnego rodzaju „smaczki” zza kulis. Z drugiej strony mamy okazję „zajrzeć” do prywatnego życia Marka Niedźwiedzkiego: samotnika, podróżnika i miłośnika Australii.

Fani dobrej muzyki i zapaleni radiosłuchacze po prostu nie mogą przejść obok Dyrdymarków obojętnie!

Sprawdź też: