Opowiadania zebraneOpowiadania zebrane mistrza science fiction

Frank Herbert znany jest głównie ze słynnej serii pt. Kroniki Diuny. Teraz jego fani mają niemałe powody do radości. 21 września bieżącego roku do sprzedaży trafią Opowiadania zebrane pisarza. Będzie to tom pierwszy z dwóch zapowiadanych. Łącznie mają zawierać aż czterdzieści utworów prozatorskich Herberta.

Rozwój pisarza

Opowiadania zebrane to świetna okazja, by poznać najważniejsze tematy twórczości poruszane przez Franka Herberta. Dzięki tym zbiorom opowiadań czytelnicy mają szansę przyjrzeć się ewolucji pisarskiej autora. To również dobry impuls by poznać źródła inspiracji, które później zostały wykorzystane przez Herberta do stworzenia jednego z wybitniejszych dzieł w gatunku science fiction – Kroniki Diuny. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się ową twórczością powinien mieć w swojej domowej biblioteczce zbiór opowiadań niekwestionowanego mistrza.

Sam autor we wstępie do Opowiadań zebranych wyjaśnił ich powstanie w następujący sposób: Wytrwać w tej pracy pomagało mi przeświadczenie, że mój trud może być przydatny dla innych osób, które pragną się poświęcić pisarstwu.

Opowiadania zebrane autorstwa Franka Herberta to jedna z gorętszych premier tego miesiąca. Przypominamy, że książka do sprzedaży trafi 21 września bieżącego roku. I jest to bez wątpienia świetna wiadomość nie tylko dla wszystkich fanów Herberta, ale również dla wszystkich miłośników gatunku science fiction.