Głos. Wojciech Mann – szczera rozmowa o życiu

Jego znaki rozpoznawcze? Niepodrabialne poczucie humoru, ogromny dystans do świata i samego siebie, no i najważniejsze – ten głos! Wojciech Mann, radiowa i telewizyjna legenda, od lat zajmuje bez wątpienia zasłużone miejsce w ścisłej czołówce polskich dziennikarzy. Jak wygląda jego spojrzenie na obecną rzeczywistość? Odpowiedź możemy znaleźć w nowej książce wydanej przez Wydawnictwo Znak: Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską.

Wojciech Mann Głos

Nowe radio, nowy świat

Poprzednią książkę o sobie, pełną muzycznych wspomnień (RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą), Wojciech Mann wydał już 10 lat temu. A przez dekadę wiele rzeczy zmienia się w życiu człowieka! W przypadku Manna niewątpliwym trzęsieniem ziemi były szeroko komentowane w mediach i w gronie słuchaczy zawirowania w redakcji Programu Trzeciego Polskiego Radia. A także ostateczne opuszczenie przez Manna kultowej rozgłośni po 55 (!) latach dziennikarskiej pracy.

W nowej książce Wojciech Mann rozmawia z Katarzyną Kubisiowską o rewolucji w swoim życiu. O rozpoczęciu przygody w Radiu Nowy Świat. O zachowaniu niezależności i dystansu. Mann udowadnia, że warto być sobą, nawet jeśli okoliczności nie są ku temu sprzyjające. Oczywiście możemy być pewni, że rozmowa daleka będzie od pompatycznych, wystudiowanych przemów motywacyjnych, rodem z „kołczingowego” podwórka – nie zabraknie w niej luzu i dawki dobrego humoru.

Wojciech Mann Głos

Głos. Wojciech Mann – szczerze i z dystansem

Podobno Wojciecha Manna długo trzeba było namawiać do tej rozmowy. Na szczęście Katarzynie Kubisiowskiej udało się go przekonać i w ręce czytelników trafił ten wyjątkowy wywiad rzeka. Kim jest współautorka nowej książki?

Katarzyna Kubisiowska to dziennikarka związana z redakcją Tygodnika Powszechnego. Ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swoim dorobku ma m.in. książki poświęcone kinu (np. Panoramę kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon) oraz biografie aktorki Danuty Szaflarskiej (Szaflarska. Grać, aby żyći pisarza Jerzego Pilcha (Pilch w sensie ścisłym. Pierwsza biografia).

Fanom legendarnych głosów dawnej Radiowej Trójki polecam sprawdzić również te książki: Artysta. Opowieść o moim ojcu Wojciecha Manna oraz Dyrdymarki Marka Niedźwiedzkiego.

Przeczytaj też: