Graham Masterton to niekwestionowany mistrz brytyjskiego horroru. Ponadto na koncie ma również kilka poradników dla dorosłych, dotyczących kwestii seksu. Tym razem autor wyszedł z niecodzienną i ciekawą inicjatywą. Okazuje się, że ma zamiar zachęcić Polskich więźniów do pisania. Co więcej, autorzy najlepszych tekstów otrzymają nagrodę z rąk samego Mastertona. Tak, tak, zgadza się. To żadne przewidzenia. Koniecznie zapoznajcie się ze szczegółami tej interesującej sprawy!

Graham Masterton i jego plany

Pisarz postanowił, przy współpracy z Aglomeracją Wrocławską, zorganizować konkurs literacki dla więźniów osadzonych w całej Polsce. Do pomysłu natchnęła go wizyta w zakładzie karnym mieszczącym się w Wołowie. To właśnie tam okazało się, że osadzeni niezwykle intensywnie interesują się pisaniem, a wnikliwość ich pytań tak zachwyciła pisarza, że postanowił zorganizować projekt pt. W więzieniu pisane. Oto jak autor komentuje owy pomysł:

Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię, ale więźniowie nie mają szansy, by przekazać swe pomysły i emocje światu zewnętrznemu. Uczestnictwo w konkursie o nagrodę literacką Grahama Mastertona da im poczucie, że są słyszani również poza ścianami swych cel. Mogą pisać o czym im się podoba. Ich ciała przebywają w zamknięciu, ale wyobraźnia wciąż jest wolna.

Prace nadsyłać można do końca marca 2017 roku. Po wstępnej selekcji tekstów, wybrane powieści zostaną przetłumaczone na język angielski, a następnie odesłane do Grahama. To on dokona ostatecznego wyboru trójki zwycięzców. Zaś nagrody zostaną wręczone w czerwcu. Jak już zostało wspomniane, pisarz przyleci specjalnie do Polski, by wyróżnienia wręczyć osobiście.

Trzeba przyznać, że to świetna idea. A co wy o tym sądzicie?

Książki Grahama Mastertona znajdziecie tutaj.