Gry inspirowane światami książkowymi

Chyba wszyscy znamy nasze „eksportowe dobro narodowe”, czyli Wiedźmina od CD Projekt Red, który powstał oczywiście na bazie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Ale przecież nie samym Geraltem człowiek żyje! Przed Wami 3 gry inspirowane światami książkowymi stworzonymi przez polskich autorów, które już niedługo (miejmy nadzieję) ukażą się na rynku. Science fiction w wydaniu retro-futuro czy cyberpunk? A może jednak fantastyka? Na jaki klimat macie największą ochotę?

Gry inspirowane światami książkowymi

Gry inspirowane światami książkowymi

Niezwyciężony (2021)

The secret is out. The project is revealed.

Here is The Invincible. A first-person single-player Sci-Fi thriller set in…

Opublikowany przez Starward Industries Wtorek, 15 września 2020

 

Na początek gra, której data premiery nie jest w żadnym razie przypadkowa. W drugiej połowie 2021 roku, w którym obchodzimy stulecie urodzin Stanisława Lema, w ręce graczy trafi Niezwyciężony, oparty na podstawie powieści mistrza pod tym samym tytułem. 

Rozgrywka przeniesie graczy w przyszłość, w głąb kosmosu, na odległą, pustynną planetę. Pierwszoosobowa perspektywa z pewnością ułatwi zanurzenie się w atmosferze niepokoju: nasza postać będzie musiała się zmierzyć z wielkim nieznanym. Wcielamy się bowiem w członka załogi statku kosmicznego o nazwie Niezwyciężony, którego zadaniem jest odnalezienie bliźniaczej jednostki, Kondora, z którym utracono łączność.

Gra będzie utrzymana w klimacie retro-futurystycznym i estetyce atompunk. Zapomnijcie więc o cyfrowych cudach: w podboju kosmosu niezastąpione okażą się technologie analogowe – kineskopy, tranzystory, czy taśmy magnetyczne. Trochę jak w filmie Alien. 😉

Grę przygotowuje krakowskie studio Starward Industries

Książkowy pierwowzór znajdziecie tutaj: Niezwyciężony Stanisława Lema >>

How it started: How it’s going:

Opublikowany przez Starward Industries Wtorek, 13 października 2020

Gamdec (2021)

Kolejna gra to izometryczny RPG pt. Gamedec, oparty na powieściach Marcina Przybyłka z serii pod tym samym tytułem.

Tym razem z klimatu retro-futuro przeskakujemy wprost do cyberpunka i przenosimy się do Warszawy końca XXII wieku. Wcielamy się w rolę detektywa, którego zadaniem jest rozwikłanie zagadkowych zbrodni, popełnianych w wirtualnych światach. Rozgrywkę poza przeprowadzaniem śledztw urozmaica także możliwość odkrywania cyberpunkowej stolicy oraz wspomnianych pobocznych rzeczywistości, stylizowanych np. na dziki zachód czy czasy prehistoryczne.

Wygląda na to, że nie zabraknie graczy chętnych do zanurzenia się w proponowanym przez twórców (w tym współpracującego z nimi Przybyłka) uniwersum. Kiedy w marcu 2020 roku developerzy ogłosili zbiórkę crowdfundingową w serwisie Kickstarter, założoną sumę udało się uzbierać w… 36 godzin! Premiera przewidziana jest na 2021 rok.

Grę przygotowuje katowickie Anshar Studios.

Książkowe pierwowzory znajdziecie tutaj: proza Marcina Przybyłka >>

Ja, inkwizytor (202?)

Opublikowany przez I, the Inquisitor Czwartek, 12 września 2019

 

Na koniec gra, która nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale można chyba zaryzykować stwierdzenie, że już bliżej niż dalej. 🙂

Gra Ja, inkwizytor, bo o tej propozycji mowa, oparta będzie na bestsellerowych powieściach fantasy Jacka Piekary.

Twórcy przeniosą nas do niewielkiego miasteczka Koenigstein, w czasy naśladujące schyłek średniowiecza i początek renesansu. Protagonistą gry będzie nie kto inny jak sam Mordimer Madderdin, inkwizytor, przedstawiciel Świętego Oficjum. Fabuła rozgrywki ma być jednak autorska, bardziej osadzona w świecie stworzonym przez Piekarę, niż odwzorowująca treść książek. Akcja toczyć się będzie po wydarzeniach z Łowców Dusz. Zadaniem Mordimera – i naszym – będzie odnalezienie seryjnego mordercy.

Twórcy gry przyznają, że znajdą się w niej drastyczne elementy przemocy, takie jak na przykład tortury, zaznaczają jednak, że nie chcą promować bezmyślnej brutalności. Dodatkowo zdradzili informację, że wykorzystają motyw przechodzenia głównego bohatera do Nie-świata: będzie miał on wpływ na próby rozwikłania zbrodni ściganego zabójcy.

Grę przygotowuje wrocławskie studio The Dust.

Książkowe pierwowzory gry znajdziecie tutaj: Cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary >>

Gry inspirowane światami książkowymi

Na którą z tych gier czekacie najbardziej? Czytaliście ich książkowe pierwowzory? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: