Historia Zebrana - poznaliśmy najlepsze książki II półrocza 2021 roku

Interesujesz się historią? Szukasz ciekawych i jednocześnie rzetelnych merytorycznie książek historycznych? W takim razie zainteresuje Cię, że poznaliśmy najlepsze książki historyczne II półrocza zeszłego roku. Jakie publikacje znalazły się na podium plebiscytu Historia Zebrana organizowanego cyklicznie przez serwisy Histmag.org i Granice.pl?

Historia Zebrana - poznaliśmy najlepsze książki II półrocza 2021 roku

Historia Zebrana — najlepsze książki historyczne II półrocza 2021

W konkursie, w trzech konkursowych kategoriach wyłoniono 6 książek, które – razem z tymi uznanymi za najlepsze książki historyczne I półrocza zeszłego roku – będą mieć szansę na wygraną w głosowaniu na najlepszą książkę historyczną roku.

W każdej kategorii konkursowej wyłoniono dwie książki. Jedna to wybór jury, w którego składzie znaleźli się dziennikarze, naukowcy i recenzenci. Drugą w głosowaniu wybrali internauci.

W tej edycji konkursu internauci oddali łącznie ponad 2 tys. głosów.

Kategoria W rolach głównych

W tej kategorii można było głosować na książki, których tematyka skupia się wokół konkretnego bohatera: jednostki lub zbiorowego.

Centralna Agencja Fotograficzna 1951-1991, Paweł Miedziński

Śmierć banderowcom, Marek A. Koprowski

Kategoria Okiem badacza

Ta kategoria konkursowa skupia się na książkach przeznaczonych przede wszystkim dla historyków. Ich autorzy zgłębiają tematy z naukowym zacięciem.

Rawenna. Stolica imperium, tygiel Europy, Judith Herrin

Rozkazy dowództwa Powstania Warszawskiego. Część 1

  • Rozkazy dowództwa Powstania Warszawskiego. Część 1: 10 czerwca – 2 września 1944 r. (Muzeum Powstania Warszawskiego) – wybór internautów.

Kategoria Historia niebanalna

Na wygraną w kategorii Historia niebanalna mają szansę te książki, których autorzy podchodzą do tematu historii w ciekawy, zaskakujący  sposób.

Zaskocz, zabij, zniknij. Historia tajnych akcji i zabójców z CIA, Annie Jacobsen

 

Wraz z wynikami plebiscytu na najlepszą książkę historyczną II półrocza 2021 roku, wystartowało głosowanie, w którego efekcie zostanie wybrana najlepsza książka historyczna zeszłego roku.

Zachęcamy do głosowania na stronie historiazebrana.pl.

Sprawdź też: