Gotowi na kolejną porcję kosmicznych przygód? Zapinajcie pasy, bo odpalamy lutowe zapowiedzi sci-fi na 2022!

Lutowe zapowiedzi sci-fi 2022

Książkę Bezkresna ciemność znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Bezkresna ciemność. Pożeracz słońc. Tom 2

Pierwsza lutowa premiera fantasy to książka, na którą osobiście cieszę się najbardziej. 🙂 Pierwszy tom cyklu pojawił się na polskim rynku książkowym 3 lata temu i od tamtej pory z niecierpliwością czekam na więcej.

Jest to druga, po Imperium Ciszy, międzygalaktyczna powieść z cyklu Pożeracz Słońc. Historia Hadriana, który zamiast walczyć z Cielcinami, chce ich zrozumieć, wciągnęła mnie bez reszty. Recenzję pierwszego tomu 🔎 znajdziecie tutaj.

Co czeka na nas w kontynuacji serii? Nasz bohater ma nadzieję na przeniknięcie do zamieszkujących odległe światy Extrasolarian i zakończenie czterystuletniej wojny. Problem w tym, że jeśli mu się nie uda, zakończy się to totalną zagładą wszechświata…

PREMIERA: 1 lutego 2022

Lutowe zapowiedzi sci-fi 2022: książkę Empatajzer znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Empatajzer

W powstałym po katastrofie ekologicznej postindustrialnym mieście Pattium popularnością cieszą się wynalezione przez Inżyniera empatajzery. Są to urządzenia, które pozwalają zapisywać i odtwarzać skrajne emocje i przeżycia.

Pewnego dnia Sara Schwartz, policjantka z miejskiej obyczajówki, dostaje nową sprawę. Na platformie empatajzerów ktoś umieścił nagranie, na którym bierze prysznic. Jednak problem w tym, że dostęp do wody w Pattium jest ściśle limitowany. W dodatku nagranie wrzucono z konta jednego z pracowników firmy Empathy, produkującej urządzenia. Po kilku dniach Schwartz otrzymuje kolejne nagranie, a sprawa nabiera tempa.

Wszystkie tropy prowadzą do odgrodzonej od reszty wysokim murem dzielnicy biedoty. Na dodatek wkrótce wybucha tam dziwaczny bunt. Przebudzeni, których znakiem rozpoznawczym jest wytatuowana na policzku łza, twierdzą, że empatajzery to urządzenia dostarczające jedynie namiastek prawdziwych uczuć i namawiają ludzi, by w proteście umierali z pragnienia…

PREMIERA: 15 lutego 2022

Książki Flota Tom 2. szukaj na TaniaKsiazka.pl

Przewaga. Narodziny Floty. Tom 2

Właśnie upłynęły trzy lata od wydarzeń na Glenlyon, kiedy Rob Geary oraz Mele Darcy stanęli na czele zorganizowanych naprędce sił zbrojnych, aby odeprzeć atak na swoją kolonię. Jednak z trudem zażegnany konflikt wybucha ponownie, gdy Glenlyon podejmuje próbę utworzenia szlaku handlowego.

Odizolowana, osamotniona kolonia pokłada nadzieje w nieformalnych umowach z innymi światami, mierzącymi się z podobnym zagrożeniem. Jednak światy zażarcie broniące swej niezależności, więc niełatwo jest przekonać je do tego rodzaju zobowiązań.

Podczas gdy politycy usiłują zawrzeć formalny układ, Geary i Darcy po raz kolejny muszą podjąć desperacką walkę w obronie swojego domu w nadziei, że wytrwają, dopóki nie przybędzie pomoc. O ile w ogóle jakaś pomoc przybędzie.

PREMIERA: 18 lutego 2022

Książkę Królowa głodu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Królowa głodu

Ostatnia propozycja science fiction to nietypowy miszmasz gatunkowy. Najnowsza książka Wojciecha Chmielarza, znanego głównie ze swoich powieści kryminalnych to niepokojące, a zarazem brawurowe połączenie postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy.

O czym opowiada Królowa głodu? Dwadzieścia lat po tym, jak Księstwo Kuźni Zachodu upadło pod naporem sił Korporacji, zdradzone i opuszczone w decydującej chwili przez sojuszników, jego dawne tereny wciąż pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzi pamiętających czasy wojny pozostało niewielu, zaś ci, którzy jakimś cudem przetrwali rzeź, padali ofiarą grasujących w lasach ogromnych żlebodźwiedzi, rozprzestrzeniającej się nieuleczalnej zarazy, ale też zwyczajnego głodu. 

Do takiego miejsca przybywa młody Holender Bram Huygens. Bez towarzyszy, karawany, bagaży i bez jakiegokolwiek sprzętu do wydobywania. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. Zwłaszcza jeśli za przeciwnika ma się lokalnego szeryfa…

PREMIERA: 23 lutego 2022

Lutowe zapowiedzi sci-fi 2022 – który z tytułów będzie Twój? 🙂

Wszystkie lutowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl