Horror i groza - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Horror i groza to wasze ulubione gatunki literackie? Świetnie się składa, ponieważ przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie, w którym znajdziecie gorące tytuły. Prezentowane powieści cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Poza tym nie zabraknie tu również polskiego akcentu. Jedno jest pewne. Te historie sprawią, że dopadnie was dreszcz grozy, a półmrok w domu już nigdy nie będzie taki sam. Jesteście ciekawi, jakie nowości już niebawem pojawią się w sprzedaży? Koniecznie zerknijcie na to zestawienie!

Horror i groza - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Całopalenie - kup na TaniaKsiazka.plHorror i groza – Całopalenie

Warto tutaj wspomnieć, że ta książka, choć debiutowała w 1973 roku, w Polsce nigdy wcześniej się nie pojawiła. Tym samym to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika gatunku. Ponadto trzeba też dodać, że to jedna z najważniejszych powieści grozy „złotego okresu” literackiego horroru w Stanach Zjednoczonych.

Ben i Marian Rolfe stają przed kuszącą okazją wynajęcia luksusowej rezydencji na północy stanu za jedyne 900 dolarów za cały wakacyjny sezon. Decydują się na ten krok bez wahania. Jednak oferta ma pewien haczyk. W odległym skrzydle budynku, za dziwnymi, misternie rzeźbionymi drzwiami mieszka starsza, bardzo skryta nestorka rodu Allardyce. A nowi lokatorzy, w ramach umowy wynajmu, muszą zobowiązać się do przygotowywania jej posiłków. Szybko wychodzi na jaw, że to nie jedyna tajemnica, skrywana przez tę niezwykłą rezydencję.

Książka dostępna od 16 kwietnia 2020 roku.

Horror i groza – Jest krewJest krew - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Stephen King powraca w krótkiej formie. W związku z tym czytelniczy znajdą tu aż cztery nowe opowiadania mistrza grozy: Jest krew, Telefon pana Harrigana, Życie Chucka i Szczur. Nie zabraknie znanych bohaterów np. Holly Gibney, znanej m.in. z Outsidera. Poza tym pisarz po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w formie i potrafi zaintrygować oraz wzbudzić niepokój. Opowieści te nie tylko prezentują w całej okazałości maestrię autora, ale również pokazują, że pewne tematy są nieprzemijające.

Książka dostępna od 28 kwietnia 2020 roku.

Horror i groza - sprawdź na TaniaKsiazka.plHorror i groza – Chata na krańcu świata

Autor książki za tę historię ma na koncie sporo prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Bram Stoker Award za najlepszą powieść 2018 roku oraz Locus Award 2019 za najlepszy horror. Jeśli zatem szukacie czegoś naprawdę mrocznego, koniecznie to sprawdźcie.

Eric i Andrew wraz z siedmioletnią Wen spędzają wakacje w samotnej chatce nad jeziorem, niedaleko kanadyjskiej granicy. Nie mają tu połączenia z Internetem, a cywilizacja została daleko w tyle. Poza tym od najbliższych sąsiadów dzieli ich pięć kilometrów piaszczystej drogi używanej dawniej przez drwali. Wkrótce jednak wokół pojawiają się tajemniczy nieznajomi, którzy nawiązują kontakt z siedmiolatką. I jak się okazuje, nie mają oni przyjaznych zamiarów wobec rodziny.

Książka dostępna od 16 kwietnia 2020 roku.

Horror i groza – Jedna krewJedna krew - kup na TaniaKsiazka.pl

Polska również ma swojego mistrza grozy, a jest nim właśnie Stefan Darda. Jego historie mrożą krew w żyłach i wywołują dreszcz grozy już od pierwszych rozdziałów.

Akcja powieści rozgrywa się w Bieszczadach, w niewielkiej wiosce. Jej głównym bohaterem jest Wieńczysław Pskit, czterdziestoletni mężczyzna, z traumatycznymi przeżyciami na koncie. Nie do końca rozumiał wydarzenia, które działy się, gdy był małym chłopcem. Pamięta tylko, że każdemu nieboszczykowi przed pochówkiem odcinano głowę, a pierś przebijano metalowym zębem brony. Na szczęście po pewnym czasie zaniechano tych praktyk. Od tych wydarzeń minęło sporo lat, jednak okazuje się, że spokój Wieńczysława może zostać ponownie zmącony. Czy koszmar z dzieciństwa właśnie powrócił?

Książka dostępna od 10 czerwca 2020 roku.