House of the Dragon

House of the Dragon, jak z pewnością orientuje się większość z was, to nic innego jak spin-off popularnego serialu HBO pt. Gra o tron. W sieci już od dłuższego czasu pojawiają się kolejne informacje na temat rozwinięcia pobocznych wątków z tej ekranizacji. W końcu historia stworzona przez George’a R. R. Martina jest bardzo rozległa, a sam pisarz oprócz sagi Pieśń Lodu i Ognia stworzył też książki, które przybliżają czytelnikom to, co działo się przed nią. Kilka produkcji, po pilotażowym odcinku, zostało wycofanych z produkcji. Jednak w House of the Dragon producenci dostrzegli potencjał i teraz właśnie trwają prace nad jej realizacją. Nic więc dziwnego, że do sieci trafiają co raz to nowe informacje, dotyczące postępu.

House of the Dragon

fot. pexels.com/ Obregonia D. Toretto

House of the Dragon – zbliżenie na ród Targareynów

Kolejna produkcja, rozgrywająca się w świecie Westeros, to serial, na który czekają miliony fanów na całym świecie. Gra o tron okazała się ogromnym sukcesem platformy, nic więc dziwnego, że nie opuszczają oni uniwersum, wykreowanego przez Martina. Tym razem widzowie mogą liczyć na opowieść o rodzie Targareynów. Całość ma składać się z 10 odcinków.

Jeśli oglądaliście serial, to wiecie, że Emilia Clarke nie powróci do obsady z wiadomych względów. Poza tym na przeszkodzie stoi nie tylko zakończenie Gry o tron. Ponieważ akcja House of the Dragon rozgrywa się 300 lat przed wydarzeniami z sagi Pieśń Lodu i Ognia.

Teraz z nieoficjalnych informacji wynika, że właśnie rozpoczęły się castingi do głównych ról w serialu. I tak oto portal NSFW podaje, jakby twórcy poszukiwali młodej aktorki, która wcieli się w Rhaenyrę Targaryen. Równoloegle toczą się przesłuchania do roli Alicent Hightower, którą miałby zagrać już nieco starsza aktorka. Warto tutaj wspomnieć, że obie postaci pojawiały się kilkukrotnie w serii Pieśń Lodu i Ognia. Pierwsza z nich, siostra Aegona II, była uznawana za najpiękniejszą kobietę w królestwie. Jednak pod tą niewinną postacią kryła się kobieta żądna władzy. Tymczasem królowa Hightower to macocha Rhaenyry, druga żona Viserysa I, która bardzo szybko zaczęła rywalizować ze swoją przybraną córką.

 A kogo wy widzielibyście w obsadzie House of the Dragon? Dajcie nam koniecznie znać!

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami Martina, odsyłamy tutaj.