Nowości z serii Mroczna baśń - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowości z serii Mroczna baśń to wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników literatury fantasy, skierowanej do nieco starszych odbiorców. W związku z tym coś dla siebie znajdą tu wielbiciele literatury młodzieżowej, a przede wszystkim fani kultowych opowieści Disneya, w znacznie mroczniejszej odsłonie. W tych historiach prym wiodą alternatywne światy znanych opowieści i zupełnie nowe twarze znanych i lubianych bohaterek z dzieciństwa. Książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie i w błyskawicznym tempie stały się międzynarodowymi hitami. Teraz w sprzedaży na polskim rynku pojawiły się właśnie dwie kolejne historie, które zainteresują wielbicieli serii. Koniecznie to sprawdźcie!

Nowości z serii Mroczna baśń - kup na TaniaKsiazka.plNowości z serii Mroczna baśń

Cierń klątwy - kup na TaniaKsiazka.plCierń klątwy Liz Braswell

W świecie, w którym żyje Bella, już od dawna nie ma magii. Jest jednak jedno miejsce, poddane potężnym czarom. To położony głęboko w lesie zamek Bestii, gdzie znajduje się zaczarowana róża. Kiedy Bella dotyka kwiatu, zalewa ją fala obrazów z przeszłości. Okazuje się, że to jej własna matka przeklęła Bestię, kiedy ten miał kilka lat. Tym samym dziewczyna targana poczuciem winy próbuje rozwiązać zagadkę przeszłości, w czym pomaga jej sama Bestia.

W świecie iluzji - zobacz na TaniaKsiazka.plW świcie iluzji Elizabeth Lim

Podczas bitwy z Shan Yu generał Shang, dowódca i przyjaciel Mulan, zostaje śmiertelnie ranny. Zrozpaczona, ale także bardzo zdeterminowana bohaterka, wciąż w przebraniu żołnierza Pinga, wyrusza do podziemnego świata Diyu. Wszystko po to, by ocalić ukochanego mężczyznę. Jednak król podziemi, Yama, nie jest skłonny zwrócić Shanga. A na pewno nie bez walki. Poza tym, aby plan się udał, Mulan musi wrócić przed wschodem słońca. Inaczej ona, jak i Shang zostaną uwięzieni w świecie Diyu na zawsze. Poza tym Mulan wciąż nie ujawniła swojej prawdziwej tożsamości i nie jest pewna, czy powinna to zrobić.

Jeszcze raz gorąco polecamy nowości z serii Mroczna baśń wszystkim wielbicielom literatury fantasy, skierowanych do młodzieży. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z książkami ze wspomnianego cyklu, odsyłamy Was tutaj. Znajdziecie tam znacznie więcej znanych baśni w alternatywnej odsłonie.