Ciekawostki o książkach

Jak zachęcić do czytania książek? Ciekawa inicjatywa księgarni TaniaKsiazka.pl!

TanioKsiążkowe gadżety

Kolejny rok działalności księgarni TaniaKsiazka.pl na rynku zaowocował bardzo ciekawą inicjatywą, która z pewnością pozwoli jej wyróżnić się spośród innych podmiotów funkcjonujących w branży księgarskiej. A mianowicie, księgarnia z Białegostoku zadała w swoich szeregach pytanie „Jak zachęcić do czytania książek?” i po pewnym czasie odpowiedziała światu w bardzo pomysłowy oraz zgrabny sposób, łącząc popularyzowanie czytelnictwa wraz z promocją swojej działalności. Na potrzeby wspomnianego przedsięwzięcia TaniaKsiazka.pl zaprojektowała, zrealizowała i wprowadziła do sprzedaży własne zakładki magnetyczne, koszulki oraz serię vlepek.

Każdy gadżet księgarni posiada stworzoną specjalnie na potrzeby projektu, oryginalną grafikę oraz jedyny w swoim rodzaju opis. Z perspektywy całości, gadżety księgarni TaniaKsiazka.pl są niecodziennym sposobem komunikacji ze społeczeństwem, która ma na celu rozsiewanie bakcyla książkowego oraz przekonanie Polaków, iż warto czytać książki.

Inicjatywa dotychczas wywołała wyłącznie pozytywny odzew zarówno ze strony klientów księgarni, jak i miłośników książki.

Zachęcamy do zapoznania się z realizacjami księgarni TaniaKsiazka.pl.

1. TanioKsiążkowa Koszulka

TanioKsiazkowa koszulka TanioKsiążkowa Koszulka
Koszulka Damska Koszulka Męska

Opis:

A jeśli powiem, że…

Istnieje potężne i magiczne imperium, które egzystuje na ziemi od tysięcy lat. Żywe, systematycznie ewoluujące mocarstwo, snujące niesamowite opowieści, prawiące morały, wywołujące masę soczystych emocji, zamieniające człowieka w podróżnika, herosa, obserwatora, turystę a zarazem kreatora rozmaitych, barwnych i niezapomnianych obrazów, nie oczekując niczego wielkiego w zamian, oprócz chwili poświęconego czasu, dobrej zabawy i ścisłej współpracy Twojej wyobraźni. Sprawiedliwe warunki, prawda?

Imperium Książki

Takie w skrócie jest Imperium Książki. Nie posiada nakreślonych granic, gdyż praktykujący wyznawcy znajdują się niemal w każdym zakątku świata, swobodnie manifestując swoje oddanie sprawie, pewnie krocząc przez życie z uśmiechem i książką w ręku!

Co zrobić, aby zostać pełnoprawnym członkiem wspomnianego królestwa?

Otóż sprawa jest prosta, wystarczy regularnie sięgać po książki i dać się porwać opowiadanym historiom 🙂 Oprócz czytania, wypada zademonstrować swoją zaszczytną przynależność i dumnie głosić prawdę o wyjątkowej sile książek.

Idealną formą demonstracji jest zaprezentowana wyżej koszulka. Jasny przekaz i ekstrawagancka grafika sprawi, iż poczujesz się wyjątkowo, doda Ci pewności siebie oraz z powodzeniem zwróci uwagę innych osobników. Zaprezentowany T-shirt hipnotyzuje i przyciąga, jest swoistym łącznikiem przyjaznych relacji oraz niesie za sobą wielką odpowiedzialność. Wszak czytanie to nie hobby, to styl życia!

Chyba wszystko jasne. Niech moc książek będzie z Tobą!

2. TanioKsiążkowe Vlepki

Tanioksiążkowe Vlepki TanioKsiążkowe vlepki
TanioKsiążkowe vlepki TanioKsiążkowe vlepki
TanioKsiążkowe vlepki

Opis:

Czytelnictwo w Polsce plasuje się na umiarkowanym poziomie. Odsetek czytających książki nie jest tragiczny, lecz coroczne statystyki podawane do wiadomości publicznej jasno dają nam do zrozumienia, iż mogłoby być o wiele lepiej, stać nas po prostu na więcej. Co zatem uczynić, aby zwiększyć odsetek książkowych zapaleńców w naszym kraju? Należy działać i to właśnie robimy my, ekipa księgarni TaniaKsiazka.pl.

Dlaczego? To chyba oczywiste – od sprzedaży ważniejsza jest kultura, edukacja i ogólny rozwój społeczeństwa. Wszak czytanie poszerza horyzonty, kształci oraz zapewnia niezapomnianą dawkę rozrywki. Przecież nikt nie chce żyć w kraju, gdzie książka jest uważana za wroga publicznego numer jeden!

Zrealizowana przez księgarnię TaniaKsiazka.pl seria vlepek zawiera graficzną postać dialogu ze społeczeństwem, która w klarowny i niekiedy dowcipny sposób pokazuje wartość i siłę książek. Książka powinna być naszym towarzyszem, przyjacielem, nauczycielem, a nawet nieraz przewodnikiem.

Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę rozsiewania książkowego amora. Książka nie zginie, jeśli nieustannie będzie żyła w naszych sercach.

Zasada jest prosta: przygarnij vlepki, rozmieść je w widocznym miejscu o natężonym ruchu jednostek ludzkich (oczywiście tylko tam, gdzie jest to dozwolone) i pozwól innym przejrzeć na oczy. Im więcej osób je zobaczy, tym większa szansa, iż Imperium Książki będzie nieustannie rosło w siłę.

Ty też możesz zostać bohaterem i uratować świat książki!

3. TanioKsiążkowe Zakładki Magnetyczne

ZAK02

Opis:

Projekt Poziomu 9 – zakładka magnetyczna Lekturniks 1.0 – wreszcie ujawniony!

Instytut Rozwoju Technologii na Rzecz Czytelnictwa, ściśle powiązany z filią technologiczną księgarni TaniaKsiazka.pl (Poziom 9), zaprezentował rewolucyjny na rynku książki prototyp zakładki magnetycznej! W trakcie prezentacji przedmiotu widownia zaserwowała demonstratorom projektu emocjonalne trzęsienie ziemi. Na sali zarejestrowaliśmy niekontrolowane okrzyki zachwytu, zdziwienia, gwałtowne oklaski, a nawet omdlenia!

Lekturniks 1.0, bo tak została nazwana, jest całkiem niepozorna – jej wymiary to 21×38 mm, i wyglądem przypomina typową zakładkę do książki. Ale to, co ją wyróżnia, to wbudowane dodatkowe funkcje, które czynią z niej wynalazek na miarę XXI wieku.

Wszystkimi zaprogramowanymi w niej modułami można zarządzać z poziomu holograficznego interfejsu, który reaguje wyłącznie na wgrane uprzednio linie papilarne użytkownika. Przytrzymując przez 5 sekund kciuk na froncie zakładki, uruchamiamy system operacyjny „Czytnik”, po czym kładziemy ją w pozycji poziomej. Po chwili włącza się hologram i pojawia się biało-brązowy ekran powitalny z opcjami:

1. Tryb “Pora na czytanie”
Rodzaj alarmu, przypominający o zaplanowanej porze czytania. System umożliwia ustawienie powiadomienia na każdą porę dnia i nocy.

2. Tryb “Pole siłowe”
Ciężko to sobie wyobrazić, ale to naprawdę działa! Nowatorskie rozwiązanie polegające na aktywowaniu wokół czytelnika pewnego rodzaju przezroczystej bańki ochronnej, która m.in. ma na celu wyciszenie wybrzmiewających odgłosów otoczenia. Dzięki temu osoba czytająca będzie mogła w pełnym spokoju skupić się na lekturze. Użytkownik może regulować stopień wyciszenia.

3. Tryb “Antydekoncentrator”
Ile razy zdarzyło nam się stracić kontakt z lekturą podczas czytania i zacząć rozmyślać zupełnie o czymś innym, by potem gwałtownie wrócić do rzeczywistości i bez żadnego skutku zastanawiać się nad tym, co właśnie przeczytaliśmy? No właśnie – oto rozwiązanie! Aktywowany bezpośrednio przed czytaniem Antydekoncentrator, wykrywa różne stany rozkojarzenia i od razu, kiedy tylko wyczuje, iż patrzymy tępo w przestrzeń, wszczyna alarm, przywracając uwagę czytelnika na właściwy tor. System indywidualnie dostraja się do poziomów rozkojarzenia użytkownika.

4. Tryb “Nowości-Zapowiedzi-Promocje”
Wygląda na to, iż żadna ciekawa książka nie umknie już naszej uwadze. Po wypełnieniu ankiety dotyczącej zainteresowań czytelniczych, urządzenie powiadamia nas wybranym kanałem (mail, sms, panel systemu “Czytelnik”) o nowościach, zapowiedziach, promocjach, zgodnych z gustem użytkownika.

5. Tryb “Stan zagrożenia”
Bezpieczeństwo nade wszystko! W nagłych przypadkach system, poprzez indywidualnie ustawione hasło głosowe, jest wstanie wysłać sygnał SOS do wybranych osób lub instytucji.

Kwestia zasilania urządzenia została rozwiązana w dość nietypowy sposób. Zakładka magnetyczna Lekturniks 1.0 nie wymaga ładowania energią elektryczną! Ładuje się permanentnie poprzez wchłanianie drobinek kurzu i przekształcanie ich w energię obliczeniową do własnego użytku.


Komentarze ekspertów:

To dopiero pierwsza, surowa wersja zakładki magnetycznej, a już każdy chce ją mieć! To niesamowite uczucie, być częścią projektu z takimi możliwościami…
Janusz Dobrotliwy, naczelny technolog Poziomu 9

Nie ma szans, to się nie przyjmie. Piorą ludziom mózgi na ich własne życzenie. Jestem na nie, będę trzymał się od tego z daleka. Tyle, żegnam!
Baltazar Szelka, filozof-karierowicz, znany z rewolucyjnej teorii, iż ryby pływają, bo nie mają innego wyjścia.

Właśnie nieprawdopodobne stało się faktem! Nadeszła nowa era gadżetów książkowych! Miłośnicy czytania, nadszedł czas na rewolucję, świat od tej chwili podąża we właściwą stronę!
Ewelina Elokwentna, historyk literatury i filolog klasyczny


Badacze związani z poziomem 9 już wiele razy udowadniali, iż różnią się od pospolitych naukowców. Nigdy nie podejmowali się błahych analiz i hipotez typu “Im dłużej krowa leży, tym bardziej prawdopodobne jest, że wstanie”, lecz zawsze wykazywali się porażającą ambicją, ciężką pracą oraz chęcią stworzenia czegoś pożytecznego na rzecz rozwoju kultury, lecz tym razem wspięli się na zupełnie nowy, “galaktyczny” poziom.