HorrorZapowiedzi i nowości

„Revival” Stephena Kinga zapowiedziano w Polsce na listopad 2014!

Revival - Stephena Kinga

Wydawnictwo Prószyński i S-ka na swoim koncie facebookowym zapowiedziało wydanie nowej powieści Stephena Kinga – „Revival”. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo tylko, iż książka trafi do sprzedaży w listopadzie bieżącego roku.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem książki oraz zagraniczną wersją okładki:

Revival - Stephena KingaRevival – Stephen King

Miasteczko w Nowej Anglii ponad pół wieku temu. Mały chłopiec Jamie bawi się przed domem swoimi nowymi żołnierzykami gdy pada na niego cień. Gdy spogląda w górę widzi mężczyznę, jak się później okazuje, nowego pastora. Człowiek ten wraz ze swoją piękną żoną odmieni zarówno kościół jak i całe miasteczko. Mężczyźni i chłopcy podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta w wielebnym Jacobsie. Podobnie jest z mamą i siostrą Jamiego. I wtedy dochodzi do tragedii, charyzmatyczny kaznodzieja przeklina Boga a zszokowani mieszkańcy wypędzają go z miasta.

Jamie zmaga się ze swoimi własnymi demonami. Oddany swojej gitarze od trzynastego roku życia jeździ po kraju grając z różnymi kapelami, uciekając od rodzinnych dramatów, tracąc praca po pracy i ulegając swoim uzależnieniom. Kilkadziesiąt lat później, trzeźwy, prowadząc już przyzwoite życie ponownie napotyka się na wielebnego Jacobsa. Mężczyźni zawierają pakt, którego nie wymyśliłby sam Diabeł, i który odkryje wiele przerażających znaczeń słowa Odrodzenie.

King nasyca tę popisowo bogatą i mroczną powieść wszystkim co wie o muzyce, uzależnieniu, religijnym fanatyzmie i każdym koszmarem o śmierci jaki kiedykolwiek mieliśmy. To arcydzieło Kinga we wspaniałej amerykańskiej tradycji prozy Franka Norrisa, Nathaniela Hawthorne i Edgara Allana Poe.