Jesień dobrych obyczajów - polskie powieści obyczajowe Polskie powieści obyczajowe

Niskie temperatury, szare, sine niebo, deszcz i przejmujący wiatr zaganiają na kanapę pod kocyk, wkładając w dłoń kubek z gorącą herbatą. A skoro drugą rękę masz wolną, koniecznie trzeba w niej umieścić coś, co będzie idealnie dopełniać ten typowo jesienny obrazek. Doskonałym pomysłem na spędzanie czasu, gdy za oknem wcześniej zapada chłodny zmrok, są polskie powieści obyczajowe. Dziś przyjrzymy się tym, które wyszły spod pióra polskich pisarek. Zobacz 6 książek z tego gatunku, dzięki którym obecna pora roku będzie bardziej znośna.

Polskie powieści obyczajowe Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Polskie powieści obyczajowe napisane kobiecą ręką

Jeśli tylko Ty Klaudia Bianek

Jeśli tylko Ty Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Przegląd polskich powieści obyczajowych zacznę od książki Klaudii Bianek pt. Jeśli tylko Ty, która jest pierwszym tomem nowej serii Nieobojętność. 

Młoda dziennikarka Agata Targosz  pracuje w redakcji gazety należącej do męża. Pewnego dnia dostaje bardzo ważne zlecenie. Musi bowiem napisać książkę o mężczyźnie, który dopiero co warunkowo opuścił areszt, i którego nazwisko jest odmieniane przez wszystkie przypadki w doniesieniach medialnych. Sprawa Kamila jest w toku i dosłownie każdy dziennikarz marzy o tym, by być tym jedynym, który przeprowadzi wywiad z oskarżonym i przedstawi jego wersję wydarzeń. Ten natomiast chce rozmawiać tylko z Kingą. I tylko jej wyjawi prawdę, ponieważ wszystko wskazuje na to, że z demonami przeszłości można walczyć tylko we dwoje.

Książkę Jeśli tylko Ty znajdziesz pod tym linkiem.

Mimo twoich kłamstw Agata Przybyłek

Mimo twoich kłamstw Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Polskie powieści obyczajowe często dotykają zjawiska kobiecej intuicji. Wątek ten znajdziesz m.in. w książce Agaty Przybyłek pt. Mimo twoich kłamstwPublikacja ta jest drugą częścią serii W tajemnicy. Jeśli znasz pierwszy tom pt. Od pierwszych słów? na pewno nie muszę Cię specjalnie namawiać do przeczytania kolejnego.

Główną bohaterką jest Kinga – szczęśliwa kobieta, wiodąca satysfakcjonujące życie. Stworzyła dom, o jakim marzyła od zawsze i w zasadzie można jej pozazdrościć tego, gdzie zaszła. Ale czy na pewno? Jak się okazuje nie wszystko jest takie różowe. Jej mąż coraz częściej bywa nieobecny, a ich kłótnie coraz bardziej oddalają ich od siebie. Pewnego dnia Kinga przypadkiem znajduje w rzeczach ukochanego tajemniczą karteczkę i pojawiają się w niej złe przeczucia, które popychają ją do tego, by się dowiedzieć, jakie tajemnice skrywa jej mąż. Dokąd zaprowadzi ją to prywatne śledztwo? Jakie sekrety odkryje?

Mimo twoich kłamstw znajdziesz w tym miejscu.

Dom marionetek Natasza Socha

Dom marionetek Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Powieść Dom marionetek Nataszy Sochy to historia Joanny, zdradzonej kobiety, która kończy burzliwy związek, zostawia niewiernego partnera i postanawia wyjechać. Podejmuje pracę w luksusowej willi z przepięknym ogrodem, a od jej obowiązków należy m.in. opieka nad rezolutną pięciolatką, co – jak ma nadzieję – pozwoli jej odgonić myśli o krzywdzie, której doznała. Może się uda, zwłaszcza że właściciel domu, Leon, jest tak serdeczny, że kobieta bez trudu aklimatyzuje się w nowym miejscu.

Zastanawia ją tylko jedno – dlaczego jego żona, matka i siostra nigdy wspólnie nie jedzą razem posiłków? Dlaczego żona nadal z nim jest, skoro go nie kocha, a matka i siostra, patrząc na niego mają oczy pełne lęku… Co tak naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami tego pięknego domu?

Dom marionetek to opowieść z głębokim przesłaniem. Dotyka problemów rodzinnych tajemnic, toksycznych relacji, poszukiwania akceptacji i bliskości. To również historia o wybaczeniu, które w przeciwieństwie do zemsty potrafi przynieść prawdziwe wyzwolenie.

Dom marionetek możesz zamówić tutaj.

Nad rzeką wspomnień Monika A. Oleksa

Nad rzeką wspomnień Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Sięgając po książkę Nad rzeką wspomnień trafiamy do Świerży w malowniczy zakątek nad Bugiem, gdzie poznajemy 32-letnią Darię, której zadaniem jest napisanie biografii biografii znanego biznesmena, który całe życie strzegł swojej prywatności. Gospodarze domu, do którego przyjechała dziewczyna są niezwykle życzliwi, klimat miejsca jest piękny, jednak powietrze nasycone jest niedopowiedzeniami i tajemnicami, które Daria pragnie odkryć. Kim jest dziewczynka, która pojawia się nocą w jej sypialni? I jaki związek z tym wszystkim ma Malwina Różańska, kobieta, która zniknęła bez słowa z życia Darii dwadzieścia lat wcześniej?

Powieść Nad rzeką wspomnień czeka na Ciebie w tym miejscu.

Tajemnica z przeszłości Sylwia Kubik

Tajemnica z przeszłości Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Tajemnica przeszłości Sylwii Kubik to drugi tom opisujący historię miłości Ewy i Kamila, których poznajemy w książce Krok do miłości. Młodzi zakochują się w sobie, a Ewa zastanawia się czy przypadkiem nie zamieszka z ukochanym. Mimo to jednak Antek nadal nie przestaje zabiegać o jej względy. Spokojne życie zakochanych burzy nagły przyjazd Agnieszki – dawnej znajomej Ewy, która potrzebuje jej pomocy. Ta jednak odmawia koleżance, ponieważ zależy jej na zerwaniu z przeszłością. Agnieszka w odpowiedzi na tę niechęć, zaczyna Ewę szantażować, która ze strachu jej ulega. Czy sekret, który Agnieszka chce wyjawić Kamilowi może sprawić, że para się rozstanie? A może ich miłości nie jest w stanie nic przeszkodzić, nawet najcięższa próba?

Tajemnicę z przeszłości z złapiesz po przejściu na tę stronę.

Ta druga Karolina Wilczyńska

Ta druga Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ta druga Kamili Wilczyńskiej to jedna z najbardziej cenionych książek autorki. Pierwszy raz została wydano ją w 2011 roku, jednak 1 września Wydawnictwo Czwarta Strona wypuściło na rynek wznowienie tej powieści, która stawia trudne pytanie: czy dwie kobiety mogą dzielić się miłością do tego samego mężczyzny? To niebanalna i mądra historia o tym, czym może skutkować ocenianie po pozorach, życie pełne niedomówień i chorobliwa zazdrość. I do czego zdolna jest kobieta, która myśli, że została odsunięta na dalszy plan. 

Książka Ta druga jest dostępna tutaj.

Czytaj także: