Każde twoje słowo recenzja

Każde twoje słowo to książka Marty Reich – z twórczością tej autorki zetknęłam się po raz pierwszy, chociaż autorka ma już na koncie kilka kryminałów. Książka, z której recenzją do was przychodzę, to powieść obyczajowa. Jak moje wrażenia po lekturze i czego możecie się spodziewać po tej pozycji? Zapraszam do lektury!

Każde twoje słowo recenzja

Każde twoje słowo – klasyczna historia w nieoczywistym stylu

Główną bohaterką jest Karolina, którą poznajemy na szczycie korporacyjnej kariery. Dobrze jej się wiedzie, chociaż praca nie jest spełnieniem jej marzeń. Ponadto ciągnie się za nią przeszłość, która przez długie lata uniemożliwiała bohaterce ułożenie relacji z mężczyznami. Teraz kiedy z pozoru wszystko zaczyna wskakiwać na swoje miejsce, a to, co minęło, powoli wygasa, pojawia się ktoś, kto na nowo burzy jej spokój. Okazuje się, że wcale nie tak łatwo odciąć się od przeszłości, a dawny żar uczuć nadal tlił się gdzieś na dnie serca.

Oczywiście, można powiedzieć, że opowieść zaserwowana przez autorkę, to klasyczna schematyczna historia o miłości. O bolesnym rozstaniu i o tym, że życie nie zawsze układa się tak, jak chcemy. Ponadto to opowieść o straconych szansach, blaknących nadziejach i brutalnej rzeczywistości, która nierzadko nie ma nic wspólnego z nastoletnimi marzeniami.

Jednak Każde twoje słowo ma w sobie niesamowitą lekkość. Równolegle toczy się akcja w teraźniejszości i przeszłości bohaterki. Dzięki temu autorka dawkuje informacje, skutecznie budzi niepewność i buduje napięcie. Czytelnik do końca nie wie, co wydarzyło się w przeszłości i dociera do tego z każdym kolejnym rozdziałem. Jednocześnie śledzi błyskawicznie zmieniającą się teraźniejszość, która również wzbudza wiele emocji.

Tym samym Reich stworzyła ciekawe połączenie i sprawiła, że z pozoru klasyczna opowieść, romans, zmienia się w naprawdę fascynującą lekturę. Kiedy dorzucimy do tego lekki styl, zgrabne i naturalne dialogi oraz dobrze skonstruowane, młodzieżowe charaktery, których ewolucję widać na przestrzeni lat, wychodzi nam bardzo dobra książka.

Każde twoje słowo - kup na TaniaKsiazka.pl

Każde twoje słowo – podsumowanie

Książka Marty Reich to propozycja w sam raz na dwa wieczory! Opowieść intryguje, a czytelnik ma szansę wczuć się w klimat nadziei i szans pokolenia, które po trudnych latach w Polsce mają okazję ruszyć za granicę w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Przez historię idzie się z nutą niecierpliwości i ciekawości, co wydarzy się w kolejnym rozdziale. Tym samym, jeśli o mnie chodzi, powieść spełniła moje czytelnicze oczekiwania. Książki obyczajowe z romansem w tle – po takie, jak ta, chętnie mogę sięgać!

Książkę Każde twoje słowo znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam konstrukcję bohaterów? - 8/10
8/10

Fragment recenzji

Książka Marty Reich to propozycja w sam raz na dwa wieczory! Opowieść intryguje, a czytelnik ma szansę wczuć się w klimat nadziei i szans pokolenia, które po trudnych latach w Polsce mają okazję ruszyć za granicę w poszukiwaniu lepszej przyszłości.