Zimny trop Dębskich - czyli powrót Tomasza Winklera

Tomasz Winkler, prywatny detektyw z Wrocławia, wraca z całkiem nową zagadkową sprawą. A że zleceniodawcą jest jego babcia, jak mógłby odmówić? Kryminał Zimny trop Eugeniusza i Beaty Dębskich to już drugi kryminał z Winklerem. Co tym razem pisarski i prywatny duet przygotował dla czytelników?

Zimny trop Dębskich - czyli powrót Tomasza Winklera - fragment okładki

Fragment okładki

Zimny trop — nowy kryminał Dębskich z Winklerem

Zbliżają się święta, a tegoroczne przygotowania wziął na siebie Winkler. Co prawda, jeszcze do końca nie wydobrzał po ostatniej sprawie, ale Romie od dawna należał się odpoczynek w sanatorium.

Zażywna i lubująca się w koniaczku emerytka w kurorcie spotyka starszego pana, okazuje się, że tych dwoje ma za sobą pewną historię. Mogłoby się wydawać, że zanosi się na romans, z tym że przyjaciel babci Winklera nagle znika i to w dość tajemniczych okolicznościach.

Winkler i Roma w akcji

Całe szczęście, że Roma zna pewnego detektywa… Tomek musi porzucić świąteczną krzątaninę. Huk z przygotowaniami, huk ze świętami, kiedy serce babci krwawi. Jedzie do kurortu, żeby przyjrzeć się sprawie.

Okazuje się, że Winkler nie ma co liczyć na pomoc policji. Będzie musiał radzić sobie sam. No może nie do końca, bo Roma raczej w takiej sytuacji nie usiedzi w miejscu.

Śnieg zasypuje tropy i okazuje się, że zaginięcie przyjaciela babci jest w jakiś sposób powiązane z niewyjaśnioną do tej pory sprawą sprzed kilku lat.

Zimny trop Dębskich - seria z Tomaszem Winklerem

Echo poprzedniej sprawy

Do tego za Winklerem ciągnie się echo poprzedniej sprawy. To, że zdemaskował seryjnego mordercę, a przy okazji sam o mało nie wyzionął ducha, niektórym się nie podoba. Byliby szczęśliwsi, gdyby Winklerowi nie udało się cało wywinąć.

Klasyczny bohater i cięty humor

Seria z Winklerem to propozycja dla tych czytelników, którzy wolą klasyczne kryminały. Takie, w których akcja spokojnie posuwa się do przodu, by na koniec zaskoczyć czytelnika oraz takie z charakterystycznym szorstkim, choć nie pozbawionym uroku bohaterem. W książce nie brakuje też podszytego ironią poczucia humoru.

Kryminał Zimny trop Eugeniusza i Beaty Dębskich możecie znaleźć w tym miejscu.

Sprawdź też: