Recenzje

Powiedz mi jak będzie – recenzja książki

W książkach Sylwii Trojanowskiej zakochałam się po przeczytaniu trylogii Sekrety i kłamstwa, o której pisałam tutaj >>  Od tej pory sięgam po wszystkie książki, jakie wyjdą spod pióra tej autorki. Tak też było w przypadku książki Powiedz mi, jak będzie. Ta książka to kumulacja emocji – wzrusza, doprowadza do łez, łamie serce, ale ostatecznie daje też nadzieję. To przepiękna powieść polskiej autorki, która jak nikt potrafi poruszyć do głębi.

Powiedz mi, jak będzie

Powiedz mi, jak będzie - książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Powiedz mi, jak będzie to opowieść o trzech parach. Każda z nich jest inna, każda ma swoje problemy, ale pewnego dnia ich drogi się złączą. Wojciech żył z dnia na dzień i nie czekał miłość. Przynajmniej tak mu się wydawało. Bo kiedy poznał Annę wiedział już, że ta kobieta nie pozostanie mu obojętna. Kinga, która byłą szczęśliwa i myślała, że ma wszystko musiała niestety przeżyć rozczarowanie. Ale czy miłość nie była tuż za rogiem, tak bardzo blisko, że nie mogła się jej tam spodziewać? Ola, dla której liczyła się tylko praca zajęta pracą, po spotkaniu Mateusza, zapragnęła od życia czegoś więcej.

To trzy pary, które prowadzą zupełnie różne życia i na pozór nic ich nie łączy. Jednak za sprawą jednego wydarzenia drogi tej szóstki przetną się i połączą ich na zawsze. Każda z par zostanie postawiona przed trudnymi i bolesnymi doświadczeniami. Każde z nich zada sobie pytania – co jeszcze szykuje los, czy uda nam się przetrwać.

Autorka porusza do głębi

Ta książka to tak naprawdę trudna historia o cierpieniu, tragedii, ogromnej stracie. Historia dotyka czułych miejsc, wywołuje łzy.  Ta książka jest naładowana emocjami od początku do końca. Sylwia Trojanowska mówi o bardzo ważnych sprawach i robi to tak pięknie, jak tylko ona potrafi. Mimo że książka porusza bardzo trudne tematy, to daje też nadzieję i zostawia czytelnika z poczuciem zaopiekowania. Jest to opowieść, w której autorka opowiada nam trochę o sobie, o swojej trudnej historii, o tragedii i stracie, która dotyka tak wiele kobiet. Nie jest to łatwa książka i w wielu z nas wywoła cierpienie, ale na pewno jest to historia warta poznania.

Ta książka woła do czytelnika – powiem Ci jak będzie, wszystko się ułoży, wszystko będzie dobrze, na wszystko potrzeba czasu, ale jeszcze będzie pięknie…

 

 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
8.5/10