Młodzieżowe książki na lato - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Młodzieżowe książki na lato to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników tego typu literatury. Tym samym, jeśli poszukujecie tytułów wartych uwagi, które umilą wam zbliżające się wakacje, trafiliście idealnie. Wśród przygotowanych dziś pozycji znajdziecie przede wszystkim propozycje z gatunku fantasy. Nie zabraknie jednak również wątków miłosnych i codziennych rozterek, z jakimi mierzą się nastolatki. W związku z tym, jeśli planujecie relaks na świeżym powietrzu lub po prostu w domu, koniecznie zaopatrzcie się w książki, które są idealnymi towarzyszami letniego odpoczynku. Przygotowaliśmy dziś dla was same gorące i międzynarodowe hity. Sprawdźcie to sami!

 

 

Młodzieżowe książki na lato - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Młodzieżowe książki na lato

Ballada Ptaków i Węży - kup na TaniaKsiazka.pl Ballada Ptaków i Węży

Jest to prequel popularnej na całym świecie serii Igrzyska śmierci. Tutaj czytelnicy poznają bliżej Coriolanusa Snowa. Właśnie rozpoczynają się dziesiąte Głodowe Igrzyska, a pod opiekę bohatera trafia uczestniczka z najbiedniejszego Dystryktu Dwunastego. Od jej triumfu lub klęski zależą też dalsze losy Snowa.

Te wiedźmy nie płonąTe wiedźmy nie płoną - kup na TaniaKsiazka.pl

Hannah potrafi kontrolować wszystkie cztery żywioły: ogień, powietrze, wodę i ziemię. Jednak swoje moce musi trzymać w tajemnicy przed innymi. W związku z tym pracuje w niewielkim sklepiku z magicznymi przedmiotami, sprzedając najróżniejsze artefakty i składniki zaklęć okolicznym wiedźmom. A także pamiątki przeznaczone dla nielicznych turystów.  Poza tym całą swoją uwagę skupia na unikaniu Veroniki, byłej dziewczyny. Ich drogi się rozeszły, a między nimi panuje napięta atmosfera. Tymczasem koniec roku szkolnego przeradza się w koszmar, a krwawy rytuał zostaje rozpoczęty.

Dziesięć tysięcy drzwi - zobacz na TaniaKsiazka.pl Dziesięć tysięcy drzwi

January Scaller jest podopieczną pana domu, jednak sama czuje się niczym jeden z tych ozdobnych przedmiotów. Otacza ją co prawda troskliwą opieką, jednak dziewczyna ma wrażenie, że to jedynie ze względu na jej urodę. Pewnego dnia w ręce January wpada tajemnicza książka, od której wprost bije zagadkowa i kusząca woń innych światów. W związku z tym dziewczyna bez reszty zatraca się w opowieści o miłości, przygodach i niebezpieczeństwie. To początek jej własnej, niezwykłej podróży, która zaprowadzi ją tam, gdzie nie sposób dotrzeć koleją, a nawet aeroplanem.

Sztorm i FuriaMłodzieżowe książki na lato - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Trinity Marrow nie jest typową osiemnastolatką, która rozmyśla o chłopakach i najnowszych trendach w modzie. Ponieważ ma nietypową umiejętność porozumiewania się z duchami i wszelkiego rodzaju zjawami. Ponadto potrafi dostrzec je także w każdym pomieszczeniu. Jednak tak wyjątkowy dar jest też niebezpieczny, dlatego ukrywa się w posiadłości strażników, z dala od prawdziwego domu. A jej obrońcy chronią ją przed demonami, które chętnie by pożarły dziewczynę, po to, by przejąć jej moc. Pewnego dnia wysłannicy innego klanu przywożą przerażające wieści: nieznana siła rozpoczęła polowanie zarówno na demony, jak i na strażników.

Młodzieżowe książki na lato - sprawdź na TaniaKsiazka.plNasze wszystkie światła

Elliott i Catherine spędzali ze sobą niemal każdą wolną chwilę, jako dzieci. Jednak kiedy Cat najbardziej potrzebowała Elliotta, ten musiał opuścić miasto. Ich drogi przecinają się wiele lat później, kiedy oboje są już zupełnie innymi osobami. Elliott to popularny, szkolny sportowiec, a Catherine pomaga matce w prowadzeniu pensjonatu. Jak się jednak okazuje, ich magiczna więź szybko zaczyna się odradzać. Wkrótce w mieście dochodzi do przerażającej zbrodni, a głównym podejrzanym staje się Elliott.

Tam gdzie mieszkamTam gdzie mieszkam - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Linden Rose prowadzi z pozoru życie zwyczajnej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Miejsca, które jest jej domem w dosłownym znaczeniu tego słowa. Ponieważ bohaterka, mimo młodego wieku, bardzo dużo przeszła. A w konsekwencji nie ma gdzie mieszkać. Co wieczór zakrada się więc do szkoły, by nie spać pod gołym niebem. To jej ogromny sekret, którego skrupulatnie pilnuje, Jednak pewnego dnia jej szkolna prześladowczyni, Bea, zostaje pobita. I tylko Linden może pomóc jej schwytać sprawcę. Wiąże się to jednak z ujawnieniem jej krępującej tajemnicy.