KryminałZapowiedzi i nowości

Jesień zapomnianych Anny Kańtoch – ostatni tom kryminalnej trylogii!

Jesień zapomnianych Anny Kańtoch - ostatni tom kryminalnej trylogii

Co prawda za oknami wiosna w pełnym rozkwicie, ale książkowe prognozy przewrotnie zapowiadają… jesień. Nie ma jednak mowy o ochłodzeniu – nowy kryminał laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru podkręci temperaturę. O jakim tytule mowa? Jesień zapomnianych Anny Kańtoch – ostatni tom kryminalnej trylogii na dniach trafi do czytelników. Na kiedy zaplanowano premierę książki? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Jesień zapomnianych Anny Kańtoch - ostatni tom kryminalnej trylogii

Jesień zapomnianych Anny Kańtoch – ostatni, najmroczniejszy tom kryminalnej trylogii!

Autorka przenosi czytelników do roku 1966. Krystyna Wojciechowska studiuje wówczas prawo, nie ma do tego jednak przekonania. Trzy lata temu jej brat Roman zaginął w Tatrach w tajemniczych, niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Wojciechowscy żyją w swego rodzaju zawieszeniu, odmawiając przyjęcia do wiadomości obecnego stanu rzeczy.

W tym samym czasie na katowickich Drugich Szopienicach młody mężczyzna Karol Fiszel – znajomy z dzieciństwa Krystyny – popełnia samobójstwo. Po jego pogrzebie na jaw wychodzi, że w okolicy więcej osób targnęło się na swoje życia. Tymi zagadkowymi śmierciami interesował się Roman, na krótko przed zniknięciem.

Krystyna ma nadzieję, że zaginięcie brata jest w jakiś sposób powiązane z samobójstwami. Decyduje się pomóc lokalnemu dziennikarzowi w dotarciu do rodzin zmarłych. Wspólnie rozpoczynają śledztwo na własną rękę, nad którym unosi się złowrogi cień Wampira z Zagłębia, seryjnego i dotąd niepowstrzymanego mordercy  kobiet…

Anna Kańtoch w zawikłaną kryminalną intrygę zręcznie wplata pytania o zadziwiające zdolności ludzkiej psychiki. Jak wiele potrafimy zracjonalizować, wybaczyć, zapomnieć, a ostatecznie po prostu wyprzeć, żeby żyć dalej? Gdzie przebiega granica, za którą staje się to niemożliwe? Co trzeba zrobić, by przestać być „dobrym chłopcem”?

fragment opisu od wydawcy

Jesień zapomnianych Anna Kańtoch

 Trylogia kryminalna Anny Kańtoch – kiedy premiera Jesieni zapomnianych?

Premiera książki była zaplanowana na 27 kwietnia 2022 r.

Kryminał ukazał się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Jesień zapomnianych już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Poprzednie tomy trylogii kryminalnej Anny Kańtoch znajdziecie poniżej:

Zobacz także: