Kajko i Kokosz na Netflixie? Kajko o Kokosz na Netflixie

Kochana mamusiu, mogę jeszcze jedną stronę? – to zapewne jedne z najczęściej wypowiadanych słów późnym wieczorem nad komiksami z serii Kajko i Kokosz. Wychodzą one z ust zarówno dziesięcioletnich chłopców jak i czterdziestolatków, ponieważ historie o słowiańskich wojach łączą pokolenia. Już niedługo magiczna formuła zmiękczająca matki zmieni treść na: „mogę jeszcze jeden odcinek?”. Dlaczego? Ponieważ dwie z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci polskiego komiksu trafią na amerykańską platformę streamingową jako serial. Kajko i Kokosz na Netflixie pojawią się już w przyszłym roku!

Kajko i Kokosz na Netflixie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kajko i Kokosz na Netflixie

Janusz Christa – rysownik, właściciel charakterystycznej kreski dał życie dwóm postaciom już w 1972 roku, kiedy to w wydaniu gazety Wieczór Wybrzeża pojawiła się pierwsza historyjka. Ponieważ komiks tak spodobał się czytelnikom, artysta zaczął rysować i wydawać odrębne książki z przygodami wykreowanych przez siebie bohaterów. Stworzył ich aż 14! Po jego śmierci Kajko i Kokosz zyskali nowych opiekunów: Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura, Piotra Bednarczyka, Tomasza Samojlika, Krzysztofa Janicza i Norberta Rybarczyka, którzy pracują nad serią Kajko i Kokosz – nowe przygody. W 2019 wydano komiks Królewska Korona, a już w przygotowaniu jest komiks Zaćmienie o zmierzchu, który ma się ukazać w 2021 roku. Komiksy nie tracą na popularności i do dziś czytają je zarówno osoby na nich wychowane jak i najmłodsze pokolenie czytelników. Być może ma na to wpływ obecność jednej części serii, Kajko i Kokosz. Szkoła latania w kanonie lektur szkolnych.

Pierwszy polski oryginalny serial animowany na Netflixie

W Mikołajki Polskę obiegła wspaniała informacja, którą fani dwóch sympatycznych wojów mogli przyjąć z ekscytacją i niedowierzaniem. Kajko i Kokosz na Netflixie? Wspaniałe wieści! W ten sposób polscy komiksowi bohaterowie zagoszczą w domach widzów na całym świecie jako pierwszy oryginalny polski serial animowany. Czy Kajko i Kokosz z Mirmiłowa, wojowniczy Słowianie i armia Zbójcerzy zyskają taką sympatię jak postaci z serialu Wiedźmin?

Adaptacją komiksów o Kajku i Kokoszu mają zająć się graficy komputerowi oraz rysownicy ściśle związani z komiksem i całym środowiskiem historii obrazkowych. I tak za rysunki postaci odpowiadać ma sam Sławomir Kiełbus. Scenariuszem natomiast zajmują się  Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a w ekipie pracującej nad projektem znajdują się m.in. Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marta Stróżycka czy Aliaksandr Sasha Kanavalau. Prawa autorskie posiada Fundacja Kreska, którą zarządza Paulina Christa – wnuczka ojca Kajko i Kokosza, Janusza Christy. Premiera planowana jest na przyszły rok.

Kajko i Kokosz to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją.

~Łukasz Kłuskiewicz z Netflixa.

Serię komiksów o Kajko i Kokoszu znajdziesz w tym miejscu.

Powiązane artykuły: