Październikowe zapowiedzi komiksowe

Dobre wieści dla komiksomaniaków! Październik tego roku będzie obfitował w sporo fantastycznych tytułów. Jakie? Sprawdź październikowe zapowiedzi komiksowe i przekonaj się co czeka nas w tym miesiącu!

Październikowe zapowiedzi komiksowe znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Październikowe zapowiedzi komiksowe – TOP15

Październikowe zapowiedzi komiksowe: Usagi

1. Usagi Yojimbo Saga. Księga 5

Październikowe zapowiedzi komiksowe otwiera piąty tom przygód naszego długouchego wojownika! XVI wiek przyniósł Japonii liczne wojny domowe. Jedna z nich sprawiła, że Miyamoto Usagi utracił pana Mifune, swojego suwerena. Od tej chwili dzielny króliczy samuraj przybrał drogę ronina, bezpańskiego wojownika doskonalącego umiejętności samurajskie.

Poszukujący spokoju ducha i wymierzający sprawiedliwość Usagi wraca do prowincji Geishu. Tam dochodzi do niepokojących wydarzeń. Ludzie zaczynają znikajć, a z wierzchołka porośniętej lasami Matki Gór unoszą się kłęby dymu. Usagi wraz z przyjaciółką Tomoe wpadają na trop spisku. Spisek ten może doprowadzić do przejęcia władzy w całej Japonii przez ich odwiecznego wroga…

Październikowe zapowiedzi komiksowe

2. Conan Powrót do Cymerii. Tom 3

Conan wraca do rodzinnej wioski, a droga powrotna będzie pełna przygód. Gdy spotka Caollan – swoją dawną miłość – przyjdzie mu zmierzyć się z żadnymi zemsty Aesirami…

Cymeryjczyk po raz kolejny będzie musiał wykazać się niespotykaną siłą, sprytem i przenikliwością. Wkrótce nasz bohater na własnej skórze przekona się jak bardzo jego rodzinne strony różnią się od oszałamiających miast Wschodu.

 

3. Uniwersum DC Lewiatan

W ciągu kilku chwil wszystkie najpotężniejsze tajne organizacje zostały zmiecione z powierzchni ziemi, a superbohaterowie – porwani. Wszystko to za sprawą tajemniczego Lewiatana…

W jaki sposób udało im się osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie? Jaki jest ich następny krok? A co najważniejsze, kto kryje się pod maską tajemniczego Lewiatana? Odpowiedź na te pytanie znajdziesz w najnowszym tomie przygód z uniwersum DC.

 

Doktor Strange Tom 3

4. Doktor Strange, tom 3

Na polecenie odmienionego Steve’a Rogersa mroczne siły ukryły Nowy Jork pod kopułą ciemności. Kiedy odcięte od świata miasto pogrąża się w chaosie i mroku, potrzeba będzie Doktora Strange, Daredevila, Spider-Woman i innych bohaterów, których czeka niebezpieczny sojusz z samym Kingpinem!

Kiedy niedługo po tym jak Doktor Strange tajemniczo znika, zastępuje go nie kto inny jak… Loki. Czy nordycki bóg kłamstw postanowi wykorzystać tę okazję, żeby wreszcie zostać bohaterem, czy raczej użyje mocy Mistrza Magii do własnych celów? No i czy Stephen zdoła odzyskać to, co mu odebrano? Przekonaj się sięgając po najnowsze przygody Doktora Strange.

Rick i Morty Tom 10

5. Rick i Morty, tom 10

Kiedy nadciągają kolejne przygody Ricka Sancheza i, jak to określa sam Rick, głupiego wnuka Morty’ego Smitha, cały wszechświat ponownie znajduje się w niebezpieczeństwie!

Tym razem poznamy mroczne sekrety szalonego uniwersum Adult Swim: ponure skutki oglądania seriali, nudę zapętlenia w czasie i dziwne rozczulenie Ricka w kwestii szopów. Morty ujawni też swoją niechęć do posiadania mocy absolutnej (tak, to jeden z dowodów na jego głupotę).

Lucky Luke Artysta Malarz

6. Lucky Luke Artysta malarz, tom 69

Październikowe zapowiedzi komiksowe nie mogłyby obyć się bez kolejnej humorystycznej opowieści o legendarnym kowboju! Tak, tak, mowa o Lucky Luke’u, który tym razem otrzymuje zadanie, w którym zostanie ochroniarzem osławionego malarza na czas jego podróży.

Jednak artysta okaże się olbrzymem lubiącym dobre jedzenie i saloonowe bójki, dlatego zapewnienie mu bezpieczeństwa będzie nie lada wyzwaniem! Marzeniem twórcy jest namalowanie portretu najsłynniejszego z wodzów indiańskich, Hiawathy.

W związku z tym bohaterowie ruszają więc w długą podróż, podczas której będą musieli stawić czoło szalonemu mścicielowi, chętnym do bitki kowbojom, rabusiowi banków oraz niebezpiecznym wojownikom ze szczepu Zręczne Stopy.

DC Deluxe Omega Men

7. DC Deluxe Omega Men – To już koniec

Kyle Rayner, Biała Latarnia, został zabity przez Omega Men, uznawanych za terrorystów i fanatyków. Tak przynajmniej twierdzi oficjalna propaganda. Bo kto wie, czy może w owych bandytach tli się ostatnia nadzieja na wolność w zapomnianym przez Boga sektorze Wszechświata?

Omega Men planują zwerbować Białą Latarnię, by walczył w nieustającej wojnie z wszechpotężną Cytadelą i jej tyrańskimi rządami. Niemniej jednak czy Kyle Rayner w ogóle żyje? I czy ostatecznie buntowniczej grupie uda się skłonić go do przyłączenia się do rewolucjonistów? A może Biała Latarnia odkryje, że Omega Men są jednak potworami?

Venom

8. Marvel Now 2.0 Amazing Spider-Man – Globalna sieć Venom Inc.

Życie Petera Parkera, Eddiego Brocka i Flasha Thompsona odmienił symbiont Venoma. Dlatego teraz łączy ich niezwykła więź, którą nasz obcy przybysz z kosmosu zamierza wykorzystać.

Ponadto jakby tego było mało – pewien zbir przedstawiający się jako Maniak postanowi udowodnić światu, że w pełni zasługuje na ten przydomek.

Czy Czarna Kotka i jej gang dadzą mu radę? I jak daleko zapełzną tym razem macki Venoma?

Śpioch Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

9. Śpioch, tom 2

Podwójny agent Holden Carver znalazł się w sytuacji bez wyjścia, ponieważ geniusz zbrodni, którego organizację Carver infiltrował, Tao, dokonał zamachu na szefa wywiadu Johna Lyncha. Lynch jest zaś jedynym człowiekiem wtajemniczonym w szczegóły misji Holdena.

Na skutek postrzału Lynch zapadł w śpiączkę. W ten sposób Tao zmyślnie odciął Carverowi drogę powrotu do poprzedniego życia. W ten sposób zmusił go do tego, żeby nie widząc innego wyjścia, służyć nowemu szefowi… tym razem naprawdę.

Twierdza Vader

10. Star Wars Komiks – Tom 10. Twierdza Vader

Prawa ręka Imperatora Palpatine’a, Darth Vader, musi rozprawić się z największym zagrożeniem dla rosnącego w siłę Imperium. Z pomocą inkwizytorów mroczny przywódca postanawia zetrzeć w pył ocalałych z czystki rycerzy Jedi.
A gdy już zabraknie Jedi do eliminacji, trzeba będzie poszukać innych celów…
Mistrzowie komiksu Potwór

11. Mistrzowie Komiksu: Potwór

Nike Hatzfeld jest sierotą z Sarajewa. Ma 33 lata i żyje w czasach, w których cały świat jest pogrążony w katastrofalnym kryzysie. Demokracja upada, a w jej miejsce powstają drapieżne ruchy religijne oraz wszelkie skrajne ideologie.

Najważniejszą postacią nowej zmieniającej się rzeczywistości jest szatański Optus Warhole. Fala zbrodniczej aktywności samozwańczego Artysty Najwyższego Zła zalewa świat, a w szczególny sposób dotyka Nike’a i jego najbliższych. Bohaterowie stają się bowiem obiektem wyrafinowanych zabiegów zbrodniarza.

Optus Warhole bezwzględnie. dąży do realizacji swoich mrocznych celów. Czy ktokolwiek będzie w stanie powstrzymać jego szaleńczy plan?

Zegar zagłady

12. Zegar zagłady

Minęło siedem lat od wydarzeń ze Strażników. Adrian Veidt został oskarżony o śmierć milionów ludzi i choć jest ścigany, ma plan jak zrehabilitować się w oczach świata. Krok pierwszy – odnaleźć Doktora Manhattana.

Razem z nowym Rorschachem i niewidzianymi nigdy do tej pory Mimem i Marionetką postanawia podążyć śladem Manhattana do uniwersum DC. Te znalazło się na skraju upadku, ponieważ napięcia międzynarodowe przesuwają wskazówki zegara zagłady coraz bliżej północy.

Czy to wszystko sprawka doktora Manhattana?

Czary Młot

13. Czarny Młot / Liga Sprawiedliwości – Młot Sprawiedliwości

Październikowe nowości komiksowe nie mogły obyć się bez kolejnego tomu tomu opowieści o zaginionych bohaterach ze Spiral City. Tym razem przeniesiemy się na farmę, gdzie uwięzieni zostali towarzysze Czarnego Młota. Pojawienie się tajemniczego gentelmana w kapeluszu przyniesie niespodziewany obrót spraw…

Dwa światy ulegną całkowitemu pomieszaniu, a zdezorientowani bohaterowie staną w obliczu nowych wyzwań, o których żadnemu z nich nie śniło się w najbardziej zakręconym śnie.

Kto odpowiada za ten bałagan? Czy celem jest okrutna zabawa światami czy może przyczyna tych zdarzeń ukryta jest znacznie głębiej? Czy ktokolwiek się dowie, o co naprawdę chodziło mężczyźnie w kapeluszu?

Invincible 9 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

14. Invincible, tom 9

Kolejny tom przygód Invincible przyniesie jak zwykle sceny walk, krew i łzy, ale przede wszystkim niezwykłe zwroty akcji.

Tym razem dowiemy się dlaczego regent Thragg tak bardzo nienawidzi Marka i jego ojca? Zobaczymy również jakie konsekwencje miał pobyt Robota i Monster Girl na Thraxie…

Dzień Śmiechały dostępny jest na TaniaKsiazka.pl

15. Kajko i Kokosz Dzień Śmiechały – po góralsku

Ostatnia propozycja zestawienia to najnowsze przygody dwóch legendarnych bohaterów – Kajko i Kokosza. Tym razem będziemy mieć niezwykłą okazję przeczytać tom Dzień Śmiechały po góralsku! Tytuł ten będzie bowiem brzmieć: Kajko i Kokosz – Dzionecek śpasów.

Jest to już czwarty tom przetłumaczony na gwarę góralską i niebywała gratka dla miłośników komiksowych dokonań Christy.

Tak prezentują się najciekawsze październikowe zapowiedzi komiksowe. Czy któraś z zapowiedzi znajdzie się na Waszej półce?