Kolejny sezon Stranger Things

Kolejny sezon Stranger Things to przede wszystkim doskonała wiadomość dla wszystkich fanów produkcji, dostępnej na platformie Netflix. Powody do zadowolenia mają również wielbiciele seriali fantasy z nutą grozy i mrocznego klimatu. Stranger Things już zyskał miano kultowego projektu, a na rynku książki pojawiło się sporo pozycji, które poszerzają ten fantastyczny świat i przybliżają życiorysy poszczególnych postaci. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z serialem, dziś macie idealną okazję, by nadrobić zaległości. Ponieważ jak się okazuje, doczeka się on więcej niż czterech sezonów!

Kolejny sezon Stranger Things

Kadr z zapowiedzi Stranger Things, źródło: YouTube.com

Kolejny sezon Stranger Things – co wiemy o kolejnym sezonie?

Stranger Things na małych ekranach zadebiutował w 2016 roku i do tej pory doczekał się 3 sezonów. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, produkcja będzie miała swoją kontynuację w postaci kolejnego sezonu. Teraz okazuje się, że w planach jest nie tylko 4, ale i kolejne części. Plany na przyszłość zdradzili bracia Duffer – Matt oraz Ross, rozmowie z The Hollywood Reporter. Oto co mieli do powiedzenia:

Wiemy, jaki będzie finał. Wiemy też, kiedy nastąpi. Opóźnienie w realizacji z powodu pandemii koronawirusa dało nam czas, aby spojrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, co jest najlepsze dla serialu. W ten sposób zyskaliśmy wyobrażenie na temat tego, ile czasu potrzebujemy, aby opowiedzieć tę historię. Po raz pierwszy mamy napisane wszystkie teksty i jesteśmy w stanie spojrzeć na sezon jako całość, a także wprowadzić odpowiednie poprawki.

Jak z pewnością zauważyli fani serialu, ostatni sezon nieco różnił się od dwóch poprzednich. W związku z tym w sieci pojawiło się wiele sprzecznych opinii, a odbiorcy nienajlepiej oceniali kierunek, w którym zmierza produkcja. Jednak na to reżyserzy również mają wytłumaczenie:

Przy trzeciej transzy odcinków zdaliśmy sobie sprawę, że zarówno prace na planie zdjęciowym, jak i premiera odbędą się latem. W efekcie trzeci sezon miał odmienny klimat, zarówno pod względem tonu opowieści, jak i strony wizualnej. Chcieliśmy, aby kolory były bardziej nasycone, a sama historia przywodziła na myśl wielkie hollywoodzkie letnie hity, na których dorastaliśmy i które tak bardzo kochamy. Więcej humoru, więcej akcji i po prostu inny nastrój w porównaniu z dwoma poprzednimi sezonami, które rozgrywały się jesienią i przez to były bardziej ponure i przerażające.

Niestety na razie nie wiemy, kiedy nastąpi premiera kolejnych sezonów, ale jak zawsze trzymamy rękę na pulsie. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami ze świata Stranger Things odsyłamy tutaj.