Pierwszy zwiastun Enoli Holmes

Pierwszy zwiastun Enoli Holmes, najnowszej  produkcji Netflixa, to wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów, którzy czekają z niecierpliwością na ten film. Jakiś czas temu wspominaliśmy, że książki Nancy Springer, traktujące o przygodach młodszej siostry słynnego, brytyjskiego detektywa, doczekają się ekranizacji. Teraz w sieci pojawiła się pierwsza, oficjalna zapowiedź produkcji. W związku z tym, jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z książkami, to doskonały moment, by nadrobić zaległości. Seria Springer przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej z kryminalnymi zagadkami w tle. Poza tym to obowiązkowa propozycja dla każdego fana Sherlocka Holmesa.

Pierwszy zwiastun Enoli Holmes

Kadr z zapowiedzi filmu Enola Holmes, źródło: youtube.com

Pierwszy zwiastun Enoli Holmes oraz kilka słów o produkcji

Jak już z pewnością orientuje się większość z Was, projekt ekranizacji książek Nancy Springer przybierze formę filmów, które będą dostępne na platformie Netflix. Pierwszy projekt oparty jest na książce pt. Sprawa zaginionego markiza. W głównych rolach widzowie zobaczą same gwiazdy! Na ekranie pojawią się m.in.: Millie Bobby Brown, Henry Cavill oraz Sam Claflin. Reżyserią produkcji zajął się Harry Bradbeer, odpowiedzialny za sukces takich obrazów jak Obsesja Eve, Czas prawdy, czy Dickensian. Scenariusz stworzył Jack Thorne związany, z takimi tytułami jak Cudowny chłopak, The Fades, czy Nauka spadania.

O czym opowiada sama historia? Czternastoletnia Enola, podobnie jak jej starszy brat, uwielbia rozwiązywać zagadki i niewyjaśnione sprawy. Sprawy komplikują się w dniu jej urodzin, kiedy to znika jej matka. Bracia, Sherlock i Mycroft, postanawiają, że najlepszym rozwiązaniem będzie odesłanie siostry do szkoły z internatem dla dobrych panien. Tymczasem dziewczynka za wszelką cenę chce rozwiązać zagadkę zniknięcia ich matki. W związku z tym bohaterka ucieka ze szkoły i trafia do Londynu, gdzie na własną rękę rozpoczyna poszukiwania kobiety. Wkrótce też zostaje wplątana w porwanie młodego markiza i szybko przekonuje się, że Londyn nie jest bezpiecznym miejscem dla samotnej nastolatki.

Poniżej prezentujemy Wam pierwszy zwiastun Enoli Holmes. Tymczasem tutaj znajdziecie książki Nancy Springer. Koniecznie dajcie nam znać, czy macie zamiar oglądać ekranizację oraz, czy książki goszczą w Waszej domowej biblioteczce! Teraz macie niepowtarzalną okazję zdobyć pierwszą część serii z okładką filmową. Nie przegapcie, znajdziecie ją tutaj!