Historia rodu Korsakowskich tak mnie porwała, że nie mogłam doczekać się kontynuacji. Drugi tom, czyli Kolekcja utraconych chwil oczywiście skradł moje czytelnicze serce, ale też pozostawił z kolejnymi pytaniami i tym, że znów czekam na kontynuację.

Kolekcja utraconych chwil

Ta książka to powrót do historii Ady Mirskiej – międzywojennej warszawskiej artystki rewiowej. I była to historia pełna dramaturgii, kłamstw i niezliczonych intryg. Muszę stwierdzić, że ta część wciągnęła mnie jeszcze mocniej niż poprzednia, a to mało kiedy się zdarza. Poznajemy tu bliżej postać Ady Nirskiej, czyli tak naprawdę Adelajdy Korsakowskiej, która na scenie występuje pod pseudonimem. Jest to postać można by rzez tragiczna, jednak też niesamowicie waleczna i nieustępliwa, prąca do przodu po spełnienie swoich marzeń.

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl>>

Instagram @ruda_czyta

Agnieszka Krawczyk zabiera nas do lat 30-tych XX wieku. Wchodzimy na salony i poznajemy warszawską śmietankę towarzyską, która żyje w swoim małym światku, nie zwracając uwagi na to co dzieje się wokół. Jakby ich nie dotyczyły problemy świata, w którym żyją. Liczy się sztuka i dobra zabawa.

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl>>

Autorka tak fenomenalnie oddała klimat tamtych czasów, miejsc i wydarzeń, że naprawdę czułam się, jakbym siedziała obok bohaterów, jakbym była na widowni kabaretu i oglądała wszystko na żywo. A wszystko to przeżywamy dzięki Róży, która pragnie poznać losy Łabonarówki, chce wiedzieć, jakie wydarzenia miały miejsce przed laty w domu, który jest ważną częścią jej dziedzictwa.

Powieść, która urzeka

Ach czego my tu nie mamy! Mamy powrót do dawnych lat. Tajemnice i sekrety do odkrycia. Intrygi, ale i przestępstwa! To powieść obyczajowa, która ociera się o kryminał, który ma rozwiązać tajemnice i zagadki sprzed lat – tym jest ta książka. Jeśli lubicie takie połączenia, to musicie to przeczytać! Ta książka to piękna podróż do przeszłości, pełna emocji i przesiąknięta urokami tamtych czasów. To historia, która wciąga, po kolei odkrywa tajemnice, sekrety, intrygi… Coś wspaniałego!

Powieść Kolekcja utraconych chwil dostępna tutaj>>

Ocena Rudej
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
7/10

Fragment recenzji

To powieść obyczajowa, która ociera się o kryminał, który ma rozwiązać tajemnice i zagadki sprzed lat – tym jest ta książka. Jeśli lubicie takie połączenia, to musicie to przeczytać! Ta książka to piękna podróż do przeszłości, pełna emocji i przesiąknięta urokami tamtych czasów. To historia, która wciąga, po kolei odkrywa tajemnice, sekrety, intrygi… Coś wspaniałego!