Koń doskonały - kup na TaniaKsiazka.pl

Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów to książka, której autorką jest Elizabeth Letts. Prezentowana dziś przez nas lektura przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom reportaży historycznych. Również poszukujący ciekawej literatury faktu znajdą tu coś dla siebie. Warto wspomnieć, że właśnie ta książka znalazła się w czołówce listy bestsellerów New York Timesa, a grono jej fanów wciąż rośnie. Autorka jak nikt inny zna się na poruszanym temacie. Jest absolwentką nauk historycznych na Yale Colleage, a w młodości uprawiała jeździectwo na poziomie zawodniczym. W mistrzostwach krajowych reprezentowała dwa stany. Na koncie ma mnóstwo książek o tematyce historycznej, które są niezwykle cenione w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotowała Czytelnikom!

Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów – porywający reportaż historyczny

Wojna właśnie dobiega końca. Amerykański oddział przechwytuje informację o stadninie, w której ukryto najcenniejsze polskie araby z Janowa Podlaskiego. Wraz z nimi mają znajdować się tam austriackie lipicany z Wiednia. Nietrudno przejrzeć plany nazistów. Chcą oni stworzyć doskonałą rasę koni wojskowych. W tym samym czasie również ze wschodu zbliża się ogromne niebezpieczeństwo. Wygłodniała Armia Czerwona nie będzie miała litości dla końskich czempionów. Nie zawahają się posłać ich na rzeź. Na barkach pułkownika Hanka Reeda spoczywa ogromna odpowiedzialność. Musi on zorganizować zuchwałą akcję ratunkową. Jego oddział walczy z czasem, przedzierając się przez linię wroga. Wszystko po to, by ocalić szlachetne czempiony z rąk wroga.

Elizabeth Letts stworzyła niezwykle porywający reportaż, który łączy w sobie kronikarską skrupulatność i literacką wrażliwość. Ponadto jej dzieło przybliża Czytelnikom wiele nieznanych faktów z czasów II Wojny Światowej. Jest bowiem mnóstwo bohaterskich historii o tym, jak ratowano ludzi. Czy jednak ktoś z Was słyszał o tym, by z podobnym poświęceniem ratowano zwierzęta? O tym jest właśnie ta opowieść, o jednej z najbardziej spektakularnych misji wojskowych, która miała ocalić szlachetnej krwi konie.

Książkę pt. Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!