Król Twardocha z nowym wyróżnieniem

Król Twardocha z nowym wyróżnieniem i to nie byle jakim! Z dumą przekazujemy wam informacje, że książka polskiego pisarza doczekała się międzynarodowego i prestiżowego uznania. Poza tym to nie jedyna dobra wiadomość, jaką dla was mamy. Ponieważ książka pt. Król doczeka się także ekranizacji. W związku z tym sporo powodów do zadowolenia mają miłośnicy twórczości Szczepana Twardocha. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Król Twardocha z nowym wyróżnieniem

Król Twardocha z nowym wyróżnieniem – światowy rozgłos

Brytyjski „The Times” uznał książkę pt. Król za najlepszą powieść historyczną kwietnia 2020 roku. Warto tutaj wspomnieć, że to jeden z najważniejszych światowych dzienników, więc wyróżnienie jest ogromne. Do tej pory The King of Warsaw w tłumaczeniu Seana Gaspera Bye’a został doceniony przez krytyków i czytelników w różnych częściach świata.

Tymczasem, jeśli chodzi o ekranizację, to zadania podjęła się stacja Canal+. Projekt przybierze formę serialu, a jego premiera przewidywana jest jeszcze na ten rok. Reżyserią zajmie się Jan P. Matuszyński, zaś nad scenariuszem będą pracować: Łukasz M. Maciejewski, Dana Łukasińska, a także sam Szczepan Twardoch. Poza tym pisarz będzie odpowiedzialny za dialogi postaci i wcieli się w rolę konsultanta produkcji. Natomiast producentami wykonawczymi serialu na zlecenie Canal+ są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film. Wiemy również, że w główną rolę wcieli się Michał Żurawski (jako Jakub Szapiro), a obok niego pojawi się także Kacper Olszewski (jako Mosze Bernsztajn).

O czym opowiada zaś sama historia? Jest rok 1937. W wypełnionej po brzegi sali Kina Miejskiego pełen emocji tłum ogląda walkę bokserską. W tym momencie trwa ostateczne starcie o drużynowe mistrzostwo stolicy. O tytuł walczą Andrzej Ziembiński, przedstawiciel Legii oraz Jakub Szapira, reprezentant klubu Makabi Warszawa. Wygrywa ten drugi, a jego zwycięstwo w spokoju oglądają Mojżesz Bernsztajn i Kum Kaplica.

Cztery dekady później pewien emerytowany żołnierz, Mosze Inbar, wraca pamięcią do tego właśnie wieczoru. Nie jest jeszcze świadomy faktu, że to właśnie Szapiro w 1937 roku zabił jego ojca za niespłacone długi. Nie wiedział również, że działał wtedy z polecenia Kaplicy.

Król Twardocha z nowym wyróżnieniem to dla nas wielki powód do dumy. Tutaj znajdziecie nagrodzoną książkę. Dajcie znać, czy czytaliście!