Książki dla dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Książeczki dla dzieci to doskonała propozycja dla wszystkich rodziców i opiekunów. Nie od dziś przecież wiadomo, że dobrze dobrana literatura wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Poza tym poszerza jego horyzonty, pobudza wyobraźnię i sprawia, że maluchy mają większą lekkość w posługiwaniu się językiem. Miłość do książek zaszczepiona w najmłodszych, powoli kiełkuje i sprawia, że mały czytelnik to w późniejszym czasie dorosły miłośnik literatury. Wśród prezentowanych dziś pozycji znajdziecie nie tylko zagraniczne nowości i zapowiedzi, ale również polskie bestsellery. Poza tym wielkimi krokami zbliża się rok szkolny! A w związku z tym przygotowaliśmy również kilka tytułów, które z pewnością pobudzą chęć do nauki i przydadzą się w najmłodszych klasach. Zatem koniecznie sprawdźcie, co takiego znajdziecie w naszym dzisiejszym zestawieniu!

Książeczki dla dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieść dla młodych geniuszy

Jak zdobyć Nagrodę Nobla - kup na TaniaKsiazka.plGłówną bohaterką powieści jest dziesięcioletnia Mary. Dziewczynka uwielbia przeprowadzać eksperymenty i odkrywać różne ciekawostki. Jednym słowem, nauka ją kręci. Podczas jednej z wycieczek trafia, zupełnie niechcący, na tajne spotkanie noblistów. Tam dr Barry Marshall, laureat Nagrody Nobla w dziecinie medycyny, zabiera ją w podróż w czasie i przestrzeni. A wszystko po to, aby dziewczynka poznała kulisy pracy innych noblistów. Tym samym bohaterka poznaje takie osobistości jak Madame Skłodowską-Curie i jej córkę, a nawet samego Alberta Eisteina. Z tego powodu Mary za wszelką cenę chce poznać ich sekret, ponieważ największym marzeniem dziewczynki jest zdobycie Nagrody Nobla. I dobrze wie, że marzenia należy spełniać!

Bohaterka zabiera czytelników do fascynującego świata wielkich odkryć i ciekawych eksperymentów, które można przeprowadzić w domu. DNA z truskawki? Niewidzialny atrament? Żaden problem! Ta pozycja kompletnie zakręci wasze pociechy na punkcie nauki. Kto wie, może i one w przyszłości zostaną laureatami Nagrody Nobla? Prezentowana dziś książka to z pewnością dobry start w tej naukowej podróży.

Książka jest już dostępna.

Dzikie sekrety przyrody

Dzikie sekrety przyrody - zobacz na TaniaKsiazka.plNiezliczone fakty, anegdoty, odkrycia i ciekawostki, dotyczące wszystkiego, co żyje wokół nas. Podane lekko i z olbrzymim poczuciem humoru. Tak o naturze pisać potrafi tylko Andy Seed, laureat Blue Peter Book Award 2015 za Najlepszą Książkę z Faktami.

Jaki spektakularny ptak nie umie latać, ale potrafi pływać? Które zwierzę nie ma głowy, mózgu, oczu ani organów? Co powinniście zrobić w przypadku ataku osy, mewy, niedźwiedzia grizzly lub rekina? Czy żaby potrafią przewidywać przyszłość? Które zwierzęta najszybciej biegają, a które najwyżej skaczą? Dlaczego pleśń to grzyb, który czyni cuda? I jak to się dzieje, że setki ryb nagle spadają z nieba?

Odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań znajdziecie w Dzikich sekretach przyrody. Poza tym nauczycie się, jak powiedzieć „lew” i „żaba” w piętnastu językach. Znajdziecie tu również szynszylowy tekst i quiz o roślinach oraz zagracie w zwierzęcy łańcuszek.

Książka już dostępna.

Odkryj wszechświat

Książeczki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.plDoskonała propozycja dla każdego młodszego odbiorcy, który potrzebuje szczególnej zachęty do nauki i zdobywania wiedzy. Ponieważ w tej pozycji znajdziecie mnóstwo kolorowych naklejek!

Ta książka pomoże wam poznać tajemnice wszechświata. W związku z tym dowiecie się z niej, jak powstał wszechświat, czym są gwiazdy, a czym planety i co to jest mgławica. Poza tym odkryjecie, czym jest galaktyka oraz jakie planety tworzą Układ Słoneczny. I wiele, wiele więcej. Umieszczając naklejki w odpowiednich miejscach, nie tylko będziecie się świetnie bawić, ale przede wszystkim uczyć.

Książka jest już dostępna.

Pucio umie opowiadać, z serii Pucio. Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać

 Pucio umie opowiadać - kup na TaniaKsiazka.plPod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami. Nie zabraknie również pytań, skłaniających do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat.

Czego jeszcze możecie spodziewać się po najnowszej książce z serii? Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możecie dzieciom oczywiście pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”. Przede wszystkim jednak pozwólcie swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.

Książka dostępna od 4 września 2019 roku.

 Zagadka zbuntowanego robota, czwarty tom serii Detektywi z Tajemniczej 5

Książeczki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.plAnka, Piotrek i Jaga są na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Nie mogą się już doczekać przedstawienia słynnego teatru robotycznego – adaptacji bajki Stanisława Lema. Ku zdumieniu publiczności podczas spektaklu ginie jednak bez śladu mechaniczny aktor. Czy Anka i Piotrek rozwiążą tę dziwną sprawę i odnajdą porywacza? A może rację ma Jaga, która uparcie twierdzi, że robot się zbuntował… i uciekł?

Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o nauce i sztuce oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

Książka dostępna od 4 września 2019 roku.

Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków, z serii Mały atlas

 Książki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.plW tym niezwykłym pamiętniku-zwierzowniku para znakomitych ilustratorów znów opowiada o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. W związku z tym, tym razem poznajecie jeża, lisa, wiewiórkę, łasicę, zająca, dzika, nietoperza, mysz, żabę, ślimaka, borsuka, sarnę, kunę, ryjówkę… Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki!

Poprzez obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele, autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Zachęcają w ten sposób małego czytelnika, by i on – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – został najprawdziwszym zwierzoznawcą!

Książka dostępna od 18 września 2019 roku.