Książka Dracul - kup na TaniaKsiazka.pl

Dracul to absolutny hit i pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego miłośnika literatury grozy z niezwykłą aurą gotyckich powieść i wampirami w tle. Ta książka to oficjalny prequel najsłynniejszej i kultowej już pozycji o wampirach Brama Stokera. Książka na polskim rynku będzie dostępna już od 2 września 2020 roku. I najważniejsze! Jej autorami są: Dacre Stoker, potomek autora Draculi oraz J.D. Barker, autor bestsellerowego hitu Czwarta małpa. Ten duet miał do dyspozycji ponad 100 stron historycznych notatek Brama Stokera…. Co z tego wyszło? — Klimatyczna opowieść z mroczną i gęstą atmosferą, która wywoła dreszcz grozy i wprowadzi was w niezwykły świat wiktoriańskiego gotyku.

Książka Dracul - kup na TaniaKsiazka.pl

Dracul – kilka słów o fabule książki

W Irlandii spustoszenie sieje zaraza ziemniaka. W związku z tym ludzie muszą mierzyć się głodem, a choroby zabijają niemal co drugiego mieszkańca Dublina. Kilkuletni Bram Stoker wraz z rodziną mieszkają poza miastem. Wkrótce choroba dopada także chłopca i wskutek zarażenia Bram jest bliski śmierci. Ostatnią nadzieją chłopca jest Ellen Crone, zaprzyjaźniona z rodziną opiekunka. Dlaczego? Ponieważ kobieta jako jedyna jest w stanie przywrócić małemu bohaterowi opowieści energię życiową.

Jednak Ellen ma w sobie również coś niepokojącego, mrocznego. Czy to możliwe, że kobieta dysponuje nadprzyrodzonymi, tajemniczymi mocami? Co więcej, Ellen skrywa coś w brudnej, zakurzonej skrzyni, którą skrywa pod łóżkiem. To, co można w niej znaleźć, rzuca szczególne światło na najstraszniejsze aspekty mitologii wampirów.

Po latach Bram wraz z siostrą Matyldą próbują odnaleźć Ellen, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jednak tuż podjęciu poszukiwań przekonają się, że wszystkie tropy prowadzą do postaci pewnego intrygującego i okrutnego transylwańskiego arystokraty…

Przypominamy, że premierę książki Dracul zaplanowano na 2 września bieżącego roku. Jednak już dziś możecie ją zamówić w przedsprzedaży —  tutaj. Powieść jeszcze raz gorąco polecamy wszystkim miłośnikom literatury grozy i horroru, zwłaszcza fanom kultowego Draculi Brama Stokera. Koniecznie sprawdźcie, co stworzyli wspólnie J.D. Barker i Dacre Stoker. Zanurzcie się w mroczną opowieść, która otula fantastyczną aurą.