Książka Finding Freedom - polskie wydanie w styczniu Książka Finding Freedom

Jeśli lubisz kontrowersje i skandale, mam dla Ciebie idealną propozycję wydawniczą. W 2021 roku na polskim rynku ukaże się bowiem książka, od której czytania wypieki pojawią się na Twojej twarzy. Nieee, nie będzie „momentów”! Przecież do podniesienia ciśnienia wystarczą zwykłe kulisy życia członków królewskiego rodu – księcia Harry’ego oraz jego żony Meghan Markle. Po publikacji książki Finding Freedom w Wielkiej Brytanii zawrzało, ale i na polskiej ziemi spodziewamy się fali komentarzy w stylu „o proszę, jakie z nich gagatki”.

Książka Finding Freedom czyli Harry i Meghan. Chcemy być wolni Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książka Finding Freedom – droga do wolności

Któż z nas nie marzył w dzieciństwie, by zostać księżniczką, królem, księciem, czy królową? Wtedy wyobrażenie o życiu na dworze ograniczało się do wiedzy zaczerpniętej z bajek i baśni – rodzina królewska ma przywileje, dużo złota, służbę i kompletnie nic do roboty. No, chyba że urządzanie przyjęć, organizowanie ustawianych małżeństw i ścinanie głów. W szkole na lekcjach historii dowiedzieliśmy się jednak, że król czy królowa to taka całkiem poważna, odpowiedzialna i zajmująca fucha z masą obowiązków jak wojny, sojusze i budowanie uniwersytetów. Ale też, że monarchia to przeszłość, zamierzchłe czasy i na Stanisławie Auguście Poniatowskim skończyło się królowanie w Polsce.

Pewnie dlatego tak pasjonujące jest podglądanie angielskiej rodziny królewskiej, która w dobrym zdrowiu dotrwała do lat 20. XXI wieku. Choć oprócz funkcji reprezentacyjnej, jej zadania można właściwie sprowadzić do tych aktywności znanych z bajek. Bo od czasu rewolucji z 1688 roku i uchwalenia Deklaracji praw rok później, dzięki którym ukształtowała się demokracja parlamentarna, ustalenia są jasne: „Król panuje, ale nie rządzi”.

Zwykli ludzie z tytułem

Zgodnie z wyobrażeniem i znaną wszystkim etykietą potomkowie pomazańców boskich powinni być dystyngowani, kulturalni i stanowić wzór moralności i wszelkich cnót. I to dlatego tak chętnie czytamy o tym, że któryś z nich zachował się jak zwykły szary człowiek! Zdrady, romanse, rozpustne przyjęcia cieszą obserwatorów tym bardziej, bo przy ich ujawnieniu główny bohater skandalu spada z naprawdę wysokiego konia (np. takiego do gry w polo), a dzięki prasie brukowej i paparazzim huk niesie się po całym świecie.

Tak niosły się m.in. skoki w bok męża Królowej Elżbiety II – księcia Filipa, a także zdrada Księcia Karola i romanse księżnej Diany oraz ekscesy ich najmłodszego syna Harry’ego. Tak, życie na Dworze Królewskim na pewno jest bardzo frustrujące. Nie dziwne zatem, że niektórzy członkowie dynastii Windsorów czasem chcą po prostu poczuć wolność. I o tym m.in. jest książka Finding Freedom, która w styczniu trafi do polskich księgarni pod tytułem Harry i Meghan Freedom. Chcemy być wolni.

Książka Finding Freedom – Harry i Meghan chcą być wolni

Książka Finding Freedom czyli Harry i Meghan. Chcemy być wolni Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wiecznie niepokorny książę Harry w 2018 roku zaszokował opinię publiczną. Wziął bowiem ślub z amerykańską aktorką, Meghan Markle. W dziewczynie nie płynie bowiem błękitna krew. Ten fakt zbulwersował się nie tylko fanów rodziny królewskiej i samego łobuzerskiego rudzielca, ale również część brytyjskiego dworu. Po przełknięciu tej gorzkiej pigułki i oswojeniu się z sytuacją na głowy wszystkich spadła kolejna bomba. 31 marca 2020 Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej! To właśnie o tych wydarzeniach traktuje biograficzna książka Finding Freedom.

Książę i aktorka

Harry to uwielbiany brytyjski książę, syn kochanej na całym świecie księżnej Diany. Meghan  natomiast jest piękną czarnoskórą amerykańską aktorką, gwiazdą serialu „W garniturach”, gdzie wcielała się w rolę ambitnej prawniczki. Od pierwszych doniesień o ich kiełkującym romansie para była na celowniku międzynarodowych mediów. Dziennikarze nie dawali im spokoju. Donosili o każdym szczególe z ich życia – zaręczynach, ślubie, narodzinach syna, aż w końcu o wycofaniu się z życia i pójściu własna niezależną drogą. Czy jednak nagłówki gazet i artykuliki pisane na podstawie obserwacji zza krzaka są w stanie przekazać prawdę o związku? Prawdziwą historię Harry’ego i Meghan ukazuje dopiero książka Finding Freedom. Została ona napisana przez dwójkę królewskich dziennikarzy Omid Scobie i Carolyn Durand, będących naprawdę blisko tych wydarzeń.

Z pierwszej ręki

Autorzy dają nam rzadką możliwość zajrzenia za pałacowe mury i przyjrzenia się relacjom w najbardziej znanej rodzinie świata. Jako pierwsi ujawniają prawdziwe szczegóły wspólnego życia Harry’ego i Meghan. Rozwiewają też przy tym krążące wokół nich plotki. Na podstawie własnych obserwacji i rozmów z najbliższymi osobami z otoczenia pary książęcej tworzą prawdziwy portret pary. Pozwalają nam lepiej poznać ludzi, którzy nie bali się zerwać z tradycją i podążać swoją drogą z dala od królewskiego blichtru.

Na premierę książki musimy niestety poczekać do 21 stycznia 2021 roku. Jednak już dziś w przedsprzedaży możesz zamówić jej egzemplarz. W tym miejscu. Czekając na książkę, warto obejrzeć pasjonujący serial na Netflixie The Crown, do którego scenariusz napisało samo życie rodziny królewskiej oraz zapoznać się z serią przewodników po produkcji  The Crown.

Powiązane artykuły: