The Crown. Oficjalny przewodnik – 2 tom w sprzedaży!

Wiecie o tym, że Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią na świecie? Pobiła nawet rekord swojej praprababki królowej Wiktorii (63 lata, 7 miesięcy i 2 dni). W czasie rządów Elżbiety świat zmienił się nie do poznania, brytyjska rodzina królewska także przeszła wiele wzlotów i upadków. Nic dziwnego, że panowanie królowej z dynastii Windsorów stało się inspiracją dla twórców głośnego serialu Netflix. Sześćdziesiąt trzy lata to jednak mnóstwo czasu, zrozumiałym jest więc fakt, że nie da się wyczerpująco przedstawić ich w ograniczonym czasie poszczególnych odcinków. Dlatego powstał The Crown. Oficjalny przewodnik po serialuNiedawno w księgarniach pojawiła się jego druga część!

The Crown. Oficjalny przewodnik – 2 tom w sprzedaży!

The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu

Przewodnik po serialu The Crown został napisany przez Roberta Laceya, brytyjskiego historyka, biografa m.in. rodziny królewskiej oraz konsultanta merytorycznego serialu.

Autor analizuje wątki poruszone w produkcji Netfliksa, wskazuje, w których miejscach scenariusz rozmija się z prawdziwymi zdarzeniami. Poza tym Lacey przytacza wiele dodatkowych informacji o życiu dynastii Windsorów, rysuje tło historyczne i kulturowe. Uzupełnieniem opowieści są zdjęcia: zarówno fotosy z planu jak i autentyczne fotografie rodziny królewskiej.

Do tej pory ukazały się dwa tomy przewodnika, które dotyczą pierwszych trzech sezonów serialu.

The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Tom 1

Tom 1. Elżbieta II. Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej

Tom pierwszy odnosi się do pierwszego sezonu serialu. Obejmuje okres tuż przed przejęciem tronu przez Elżbietę i początki jej panowania, czyli lata 1947–1955:

Młoda monarchini stanęła wobec nowych zadań. Matka wątpiła w jej małżeństwo, wuj, będący na wygnaniu, wyśmiewał jej kompetencje. Mężowi nie podobało się ani poświęcenie własnej kariery ani imienia rodzinnego, zbuntowana siostra wdała się w romans, który zagroził wielowiekowym więzom, łączącym Kościół i Koronę.

Fragment pierwszej części przewodnika zobaczycie TUTAJ>>.

A tu znajdziecie całą książkę: The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Tom 1

The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Tom 2

Tom 2. Afery polityczne. Królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II

Drugi tom przewodnika to świeżutka nowość! Premierę miał 12 listopada 2020 r.

Ta część obejmuje lata od kryzysu sueskiego z 1956 roku aż do Srebrnego Jubileuszu królowej w roku 1977, czyli okres przedstawiony w drugim i trzecim sezonie serialu.

Mamy okazję obserwować przemianę Elżbiety. Królowa z młodziutkiej, niedoświadczonej dziewczyny zmienia się w pełni świadomą swojej pozycji kobietę, którą nie są w stanie zachwiać ani zawirowania polityczne, ani skandale przetaczające się przez rodzinę królewską.

Do książki możecie wirtualnie zajrzeć TUTAJ>>
A cały drugi tom znajdziecie tu: The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Tom 2

The Crown – sezon 4 już na Netflix!

Oglądacie The Crown? Ja przyznam, że jeszcze nie miałam okazji obejrzeć żadnego odcinka, ale napisanie tego artykułu skutecznie mnie do tego zachęciło. 😉 Jakie są Wasze wrażenia? Jesteście na bieżąco?

Na deser zostawiam Wam zwiastun najnowszego, czwartego sezonu:

Zobacz także: