Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie

Niełatwo jest być innym. Ludzie mają tę przykrą cechę, że nie pozwalają o tym zapomnieć. Zwłaszcza gdy odmienność widoczna jest na pierwszy rzut oka. Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie autorstwa Raquel Jaramillo to zbiór pięknych historii o Cudownym Chłopaku, który mierzył się z ciężarem bycia innym od reszty. Sięgając po tę lekturę, w jednym miejscu znajdziesz wszystkie wzruszające i zabawne opowieści o przyjaźni, dobroci i odwadze. Podbiły one serca czytelników na całym świecie i stały się ulubioną lekturą uczniów i nauczycieli. Jeśli jeszcze nie miałeś styczności z tą niesamowitą historią, koniecznie nadrób zaległości! Poznaj Auggiego Pullmana – zwykłego chłopca o niezwykłym wyglądzie oraz dzieci, które stykają się z jego odmiennością.

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie

Cudowny chłopak, książka autorstwa amerykańskiej pisarki Raquel Jaramillo, znalazła się na 1. miejscu bestsellerów New York Timesa, by potem dotrzeć do odległych zakątków ziemi, zaskarbiając uwielbienie czytelników w każdym wieku. I szerząc ideę akceptacji, tego, co na co dzień nie mieści się w odgórnie przyjętych normach. Po tak olbrzymim sukcesie naturalną konsekwencją była kontynuacja historii, przez co powstały jeszcze dwie części: Biały ptak. Cudowny Chłopak, Cudowny Chłopak i ja. Trzy cudowne historie. Warto wspomnieć, że Cudowny chłopak to reedycją powieści Cud chłopak, książki, którą autorka wydała w 2012 roku pod pseudonimem R. J. Palacio. Obecnie wszystkie trzy lektury połączono w jedną całość i tak powstała Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie.

Kim jest Cudowny Chłopak?

Głównym bohaterem jest August Pullman, zdrobniale nazywany Auggim. To bardzo dowcipny i inteligentny chłopiec. Niby taki jak wszyscy, jednak jeden zmutowany gen zauważalnie odróżnia go od rówieśników. Ma zdeformowaną twarz. I za sobą 27 operacji, chociaż nie skończył jeszcze nawet dziesięciu lat.  Do pewnego momentu wiedzie zwyczajne życie. Nie czuje, że  jest z nim „coś nie tak”. Dzieje się tak, ponieważ jak w lustrze  przegląda się jedynie w oczach akceptujących i kochających bezwarunkowo oczach rodziców i siostry. Przychodzi jednak moment, w którym musi stanąć oko w oko z innymi dziećmi, gdy po raz pierwszy idzie do szkoły. Rówieśnicy oraz starsi uczniowie są do niego uprzedzeni i czasem zachowują się naprawdę podle.

Na szczęście nowy świat, do którego wkroczył Auggie, nie jest tylko zły. Na swojej drodze chłopiec spotyka bowiem życzliwe mu osoby, które są dla niego po prostu dobre i zaprzyjaźniają się z nim.  Zamiast negatywnie patrząc na jego inność, wynoszą z relacji z nim naukę. Okazuje się, że kontakt nieprzeciętnego Cudownego Chłopca z innymi dziećmi, kolegami, nauczycielami i rodzicami nie tylko odmienia jego samego, pozwalając mu na normalne życie wypełnione akceptacją. Ma to również ogromny wpływ na życie tych innych osób. I to bardzo pozytywny wpływ.

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie, czyli rzecz o tolerancji

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książki Raquel Jaramillo to lektury, które nie tylko zapewniają czytelnikowi rozrywkę, ale przede wszystkim uczą. Tolerancji i serdeczności, jaką powinno się okazywać każdemu, bez względu na jego inność. Pokazują również, jak krzywdzące potrafią być stereotypy…

Opowieści o życiu Auggiego, jego radościach, rozterkach, problemach i uczuciach poznajmy z perspektywy kilku postaci. Spojrzymy na niego oczami dzieci, które nie zawsze zachowywały się wobec niego w porządku. Czy jednak postępowanie przyjaciela z dzieciństwa, szkolnego rozrabiaki i najpopularniejszej dziewczyny w klasie łatwo jest jednoznacznie ocenić? Tę kwestię pozostawiam Tobie.

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie jest o tym, że każdy z nas chce być zauważony i lubiany za to, jaki jest. Bez podważania i niepotrzebnego oceniania jedynie na postawie wyglądu czy negatywnego wyobrażenia, które nie ma pokrycia w rzeczywistości. Jesteś ciekawy tej opowieści? Zamów książkę tutaj.

Jeśli już ją przeczytasz, możesz obejrzeć nominowany do Oscara, wzruszający film pt. Cudowny Chłopak, którego scenariusz powstał na podstawie historii o Auggim. W główne role wcielili się m.in. Jacob Tremblay, Julia Roberts i Owen Wilson

Powiązane artykuły: