Wydarzenia literackie

Książka Roku 2018 LubimyCzytać.pl – wyniki plebiscytu

Książka Roku 2018 LubimyCzytać.pl - wyniki plebiscytu

Wraz z ostatnim dniem lutego zakończyła się możliwość głosowania w plebiscycie Książka Roku 2018 LubimyCzytać.pl. Swój głos (a nawet 12 głosów, bo po jednym w każdej konkursowej kategorii) mógł każdy użytkownik, który ma założone konto na tym książkowym portalu. Wczoraj wieczorem poznaliśmy wyniki głosowania.

Książka Roku 2018 LubimyCzytać.pl - wyniki plebiscytu

Książka Roku 2018 LubimyCzytać.pl – wyniki plebiscytu

Z pewnością jesteście ciekawi, jakie tytuły zdaniem czytelników zasłużyły na miano Książki Roku 2018  w poszczególnych kategoriach gatunkowych. Podejrzewam też, że zastanawiacie się nad tym, czy Wasze głosy pokrywały się z opiniami większości użytkowników. 😉 Powiem Wam, że tylko jedna książka, na którą głosowałam, zdobyła ten tytuł.

W samym plebiscycie brały udział książki, które na podstawie różnych kryteriów wybrała załoga LubimyCzytać.pl. W każdej kategorii było ich maksymalnie 10. Pod uwagę brano popularność poszczególnych tytułów w serwisie, a więc liczbę ocen i ich średnią, a także to, jak duże zaangażowanie czytelników w dyskusję wzbudziła dana książka. Kolejnymi czynnikami, które były decydujące przy nominacjach to nie tylko nagrody literackie, ale też publikacje na temat poszczególnych książek w polskich i światowych mediach.

Jeżeli chcecie sprawdzić, na jakie książki można było oddać głosy w plebiscycie, to odsyłam Was do tego artykułu:

Książka Roku 2018 LubimyCzytać.pl – trwa głosowanie

Jestem ciekawa, czy Książki Roku 2018 LubimyCzytać.pl to te tytuły, na które głosowaliście? Pochwalcie się ile macie trafień. 😉

Zachęcam Was też do zajrzenia w to miejsce. Znajdziecie w nim nie tylko zwycięskie książki, ale też te, na które można było głosować.