Brzmi jak żart? Nic z tych rzeczy! Książka z pustymi stronami rzeczywiście pojawiła się na rynku. A oprócz tego, że jedna z oficyn zdecydowała się na tak niecodzienny krok, to jeszcze publikacja ta podbiła listę bestsellerów Amazonu. Zaskoczeni? Wprawdzie to nie pierwszy taki przypadek w historii, jednak wciąż zaskakujący i robiący wrażenie.

Książka z pustymi stronami – o co chodzi?

Pozycja, o której mowa liczy aż 266 pustych stron i jej popularność przebiła do tej pory sukces wszystkich podobnych projektów. Być może sukces zawdzięcza faktowi, iż dotyczy polityki. A może chodzi o to, że jest to jedna z książek, którą czytelnik może przeczytać w bardzo krótkim czasie i bez zbędnego wysilania umysłu oraz wyobraźni… Lektura nosi tytuł Powody, by głosować na demokratów, a jej autorem jest self-publisher – Michael J. Knowles. Jak się okazuje, czytelnicy bardzo szybko docenili taki niecodzienny zabieg literacki. Dzięki temu wokół pozycji zaczęło robić się coraz głośniej, aż ostatecznie trafiła na pierwsze miejsce bestsellerowej listy.

Autor książki jest absolwentem Yale i przekonuje, że do napisania książki przygotował się merytorycznie, co zajęło mu całkiem sporo czasu. Na okładce ów tytuł poleca Ben Shapiro, który jest znanym komentatorem politycznym. Co miał do powiedzenia? Stwierdził, że to gruntowna pozycja. Knowles zaś dodaje, iż to ponadczasowa propozycja, a jej treść pozostanie aktualna przez wiele lat.

Podobnym pomysłem wykazał się niegdyś doktor Alan Francis, wybitny amerykański psycholog, tworząc książkę pt. Wszystko, co mężczyźni wiedzą o kobietach. Wówczas tytuł ten również zyskał miano bestsellera. Jak więc widać, metoda całkiem skuteczna. Mamy tylko nadzieję, że nie stanie się codzienną praktyką w świecie literatury…