Książki o kobietach na Dzień Kobiet - zestawienie Książki o kobietach na Dzień Kobiet

Lubicie czytać o silnych, twórczych i odważnych kobietach, które dzięki swojej kreatywności, pomysłom, głoszonym ideałom i poglądom lub działaniom zaznaczyły swoją obecność na kartach historii? Ich życiorysy to oceany inspiracji i motywacji, a czasem po prostu fascynujące opowieści. Z okazji dnia 8 marca, który spokojnie można rozciągnąć na wiele dni, mam dla Was ciekawe propozycje literackie. Książki o kobietach na Dzień Kobiet – do czytania przez cały rok!

Książki o kobietach na Dzień Kobiet

Książki o kobietach na Dzień Kobiet

Po jakie książki o kobietach na Dzień Kobiet warto sięgnąć, by poczuć cudowną kobiecą siłę? Zapraszam na moje krótkie zestawienie.

Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice, Joanna Kończak

Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Pierwszą pozycją jest książka autorstwa Joanny Kończak pt. Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice. Autorka przybliża w niej losy nadzwyczajnych dziewczyn i kobiet, które na zawsze zostały zauważone, usłyszane i docenione dzięki swojemu uporowi i determinacji. Wielu z nich możecie nie kojarzyć – a przynajmniej ich nazwisk, które stoją za wielkimi odkryciami. Wiecie komu zawdzięczamy skalę Apgar, małą czarną sukienkę, odkrycie ciemnej materii, wynalezienie papierowych filtrów do kawy, wi-fi czy wycieraczek samochodowych? Odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej książce.

Publikacja ta pozwala nam zgłębić życiorysy aż trzydziestu pięciu bohaterek. Te genialne kobiety walczyły ze stereotypami i zmieniały losy świata, udowadniając, że mają taką samą siłę jak mężczyźni.

Książkę Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice zamówicie w tym miejscu.

Kobiety, które zawładnęły Europą, Jean des Cars

Kobiety, które zawładnęły Europą TaniaKsiazka.pl >>

Jean dec Cars w swojej książce Kobiety, które zawładnęły Europą skupia się na dwunastu fascynujących i niepowtarzalnych kobietach królowych, które od XVI wieku po współczesność wpływały na losy narodów i europejskie granice. To kobiety stojące na czele państwa, żony monarchów lub regentki. Poznamy krótkie i długie życiorysy wypełnione walkami sukcesyjnymi, kurzem wojennym, sojuszami i spiskami, staraniami o pokój, pałacowymi intrygami przeplatanymi szczęściem i cierpieniem. Niektóre skromne inne znane z miłosnych przygód. Wszystkie niezwykłe! Lektura to głębokie źródło faktów i ciekawostek historycznych. Nie tylko ujawniających prawdziwe oblicza władczyń, ich wady, zalety, ale również tych dotyczących urody i mody typowej dla danej epoki.

Książkę Kobiety, które zawładnęły Europą zamówicie w tym miejscu.

 

Śladami Tamary Łempickiej. Tamara oczami Tatiany, Tatiana De Rosnay, Charlotte Jolly De Rosnay

Śladami Tamary Łempickiej Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Życie i świat Tamary Łempickiej. Tamar oczami Tatiany to książka autorstwa Tatiany De Rosnay, która od lat fascynuje się życiem genialnej malarki. Można powiedzieć, że jej talent jest wymierny, ponieważ ceny jej obrazów na aukcjach dochodzą do gigantycznych sum. Rekordem jest cena za Portret Marjorie Ferry – aż 82 miliony złotych! Doceniają ją również światowe sławy, Jej prace znajdują siew prywatnych kolekcjach Madonny, Jacka Nicholsona czy Barbry Streisand.

Biografia Łempickiej to wyprawa jej śladami po Paryżu lat XX wieku, która pozwala odkryć na nowo sztukę wybitnej artystki. I barwne życie, które nie przestaje interesować i inspirować. Autorka zaprosiła do współpracy swoją córkę Charlotte Jolly De Rosney, której pięknie stylizowane fotografie wzbogaciły publikację, przybliżając nam postać królowej art déco.

Książkę Śladami Tamary Łempickiej. Tamara oczami Tatiany zamówicie w tym miejscu.

 

Holland. Biografia od nowa, Karolina Pasternak

Holland. Biografia od nowa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Holland. Biografia od nowa dziennikarki filmowej Karoliny Pasternak to pierwsza biografia naszej rodzimej reżyserki, Agnieszki Holland. Jest ikoną, która nazywa się matką chrzestną całego pokolenia filmowców, ponieważ żadna inna polska reżyserka nie odniosła takiego sukcesu, jak ona. W tej książce po raz pierwszy dzieli się swoim życiem. Mówi o tym, jak wyglądało jej dzieciństwo po tragicznej śmierci taty i jak jej się pracowało i tworzyło w zdominowanym przez mężczyzn świecie kina. Zdradza, jak trafiła do Hollywood pod skrzydła takich sław jak Coppola, jak to właśnie ona zrobiła karierę na Zachodzie i jak odnalazła się w Paryżu jako samotna matka.

Książkę Holland, Biografia od nowa zamówicie w tym miejscu.

Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji, Sean Ferrer Hepburn

Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książka Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji to książka niezwykła. Napisał ją bowiem syn tej jednej z najjaśniejszych gwiazd złotej ery Hollywoodu, Sean Ferre Hepburn. Mężczyzna przedstawia fascynującą opowieść o życiu swojej matki. Pisze o radościach i smutkach codzienności, aktorstwie, poświęceniu i ciężkiej pracy. O jej dzieciństwie, doświadczeniach piekła wojny, młodości, czasach kariery aktorskiej i o działalności na rzecz UNICEF-u. Z tej spisanej historii bije ogromne ciepło, szacunek i podziw nie tylko dla matki, ale i dla wielkiej gwiazdy kina. Oprócz biografii w książce znajdują się również reprodukcje obrazów namalowanych przez Audrey oraz 300 zdjęć, dzięki czemu możemy być jeszcze bliżej tej eleganckiej i silnej kobiety, która będąc jedną z najwybitniejszych aktorek, pozostawała skromna, a swoją sławę wykorzystywała, by pomóc cierpiącym.

Książkę Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji możecie zamówić w tym miejscu.

A jakie książki o kobietach na Dzień Kobiet Wy polecacie?

Czytaj także: