Książki Roku 2021 wg Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

24 lutego zakończyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja konkursu Książki Roku organizowanego przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI. Ogłoszenie wyników odbyło się online. Jesteście ciekawi, jakie książki nagrodzono i kto zasłużył na miano Wydawcy Roku 2021?

Książki Roku 2021 wg Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

Książki Roku 2021 wg Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

Za najlepsze książki zeszłego roku Magazyn uznał:

Audiobook Roku 2021 – Czuła przewodniczka

O nadrodzie za najciekawszy audiobook decydują Magazyn Literacki KSIĄŻKI wraz z serwisem audioteka.pl. W tym roku doceniono bestsellerowy poradnik Natalii de Barbaro Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie w interpretacji Mai Ostaszewskiej.

Audioserial Roku 2021 – Skowyt, produkcja oryginalna audioteka.pl

Nagroda za audioserial została przyznana pierwszy raz w tym konkursie. W końcu sama forma współczesnego audioserialu jest stosunkowo nowa. Skowyt to wspólne dzieło dwóch świetnych pisarzy – Jakuba Ćwieka i Wojciecha Chmielarza, utrzymane w gatunku horroru. W serialu bohaterom głosu użyczają m.in.: Antoni Pawlicki, Michał Żurawski i Agnieszka Więdłocha.

Nagroda specjalna dla Domu Wydawniczego REBIS

Dom wydawniczy REBIS dostał nagrodę specjalną Magazynu Literackiego KSIĄŻKI. Wydawcę doceniono za upowszechnianie wiedzy historycznej, a także za przekłady ważnych prac zagranicznych.

Wydarzenie Roku 2021 wg Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

Na uwagę zasłużyły dwa wydawnictwa.

Wydawnictwo Agora:

za realizację cennych inicjatyw charytatywnych, za godny naśladowania przykład wydawnictwa wrażliwego społecznie.

Mowa o książkach-cegiełkach: Nadzieja oraz O! Choroba, i innych akcjach literackich, dzięki którym na cele charytatywne udało się przekazać ponad 2 mln złotych.

Na tytuł Wydarzenie Roku 2021 zasłużyło też Wydawnictwo Nasza Księgarnia:

za realizację cennych inicjatyw charytatywnych, za godny naśladowania przykład wydawnictwa wrażliwego społecznie.

Doceniono akcję 100 tysięcy na 100-lecie, która zasiliła konto Fundacji Dziecięca Fantazja.

Wydawnictwo Kobiece z nagrodą Wydawca Roku 2021

Magazyn Literacki KSIĄŻKI co roku przyznaje też nagrodę dla najlepszego wydawcy. Tym razem wyróżniono nią Wydawnictwo Kobiece za:

dynamiczny rozwój, ofertę, która odpowiada na potrzeby czytelników, i budowanie niezwykle zaangażowanej społeczności czytelniczej.

Sprawdź też: