Jesteście gotowi na lipcowe zapowiedzi sci-fi 2021? Zapinamy pasy i ruszamy w prędkość nadświetlną! Poznajmy kosmiczne i futurystyczne nowości, jakie czekają na nas w tym miesiącu.

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2021. Zestawienie nowości

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2021: Gotrek i Felix. Zabójca znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zabójca. Przygody Gotreka i Felixa

Gotrek i Felix maszerują na południe. Z ich przyjaźnią w strzępach po serii zdrad, stają na czele armii wyrzutków. Razem chcą wypędzić siły Chaosu z Imperium i zwrócić Felixa jego żonie. Niestety zagłada Gotreka jest na wyciągnięcie dłoni, a Wielkie Potęgi działają, aby upewnić się, że ta go dopadnie.

Mając wrogów po wszystkich stronach i wzywające przeznaczenie, Felix musi dokonać wyboru. Musi albo pójść za Gotrekiem w czekającą na niego ciemność, albo raz na zawsze porzucić swojego najstarszego przyjaciela…

PREMIERA: 1 lipca 2021

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2021: Indomitus znajdziesz na TaniaKsiaza.pl

Indomitus

Od blisko dziesięciu lat armie Krucjaty Indomitus odzyskują posiadłości targanego wojnami Imperium. Wchodzący w skład Floty Quintus, zwanej Przeklętą Flotą, Ultramarines z pokładu krążownika Zemsta Ithraki trafiają na zniewoloną planetę. Tam dowiadują się, że straszliwe urządzenie nekronów wysysa dusze jej mieszkańców…

Ultramarines stają przed niełatwą decyją. Mogą podjąć nierówną, desperacką walkę z xenos albo oddać armii Milczącego Króla cały sektor i uciec, żeby poinformować o ekspansji nekronów jedyną istotę, która mogłaby ją zatrzymać – lorda Prymarchę Roboute’a Guillimana. Którą z nich podejmą?

PREMIERA: 1 lipca 2021

Książki Obcy 3 szukaj na TaniaKsiazka.pl

Obcy 3

Klasyka horroru w międzygalaktycznym wydaniu! Przenieśmy się na teren olbrzymiego kompleksu zbudowanego w miejscu byłej kopalni pełni rolę kolonii karnej. Znajduje się w nim dwudziestu pięciu wyjątkowo zwyrodniałych przestępców, którzy tworzą fanatyczną, religijną społeczność.

Kiedy na planecie rozbija się kapsuła ratunkowa, w której znajdują się zahibernowane ciała ocalałych z akcji ratowniczej na opanowanej przez ksenomorfy planecie Acheron, katastrofę przeżywa jedynie porucznik Ellen Ripley.

Wkrótce okaże się jednak, że wraz z nią na Furię 161 przybył Obcy. Ripley po raz kolejny musi stanąć do walki z przerażającym, bezlitosnym przeciwnikiem. Czy wyjdzie z tego starcia cało?

PREMIERA: 14 lipca 2021

Książki Ziemia nieświęta szukaj na TaniaKsiazka.pl

Ziemia nieświęta

Kolejny tytuł to pasjonujące połączenie mrocznego thrillera i sci-fi o podróżach w czasie osadzone w realiach alternatywnej wizji świata.

Gdy autor pulpowych powieści kryminalnych Lior Tirosh wraca do ojczyzny, okazuje się, że podczas jego nieobecności wiele się zmieniło. Palestyna buduje potężny mur, mający odgrodzić je od afrykańskich uchodźców, a w stolicy – Ararat City – dochodzi do gwałtownych napięć społecznych i zamieszek…

Szukając zaginionej siostrzenicy, pisarz zostaje wplątany w serię tajemniczych zbrodni. W konsekwencji zaczynają go ścigać bezlitośni agenci państwowej służby bezpieczeństwa. W tym samym czasie Lior odkrywa groźny spisek i prawdę o naturze rzeczywistości, która go otacza. Możliwe, że istnieje więcej niż jedna Palestyna, a bariery między światami zaczynają pękać…

PREMIERA: 21 lipca 2021

Mściwy duch. Bitwa o Molech znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Mściwy Duch. Bitwa o Molech

Horus, niegdyś najwybitniejszy i najbardziej obiecujący spośród wszystkich Prymarchów, wciągnął Legiony Kosmicznych Marines w najkrwawszy bratobójczy konflikt w dziejach całej galaktyki.

Kiedy ich sprzymierzeńcy prowadzą działania na wielu innych frontach, XVI Legion ląduje na rządzonej przez rycerski ród Devine planecie Molech, gdzie stacjonuje liczny kontyngent sił Imperium. Co prawda wojska lojalistów szykują się do stawienia czoła Mistrzowi Wojny, ale co mogło skłonić Horusa do zaatakowania tak dobrze bronionej planety? I co jest on gotów poświęcić w celu zrealizowania swoich mrocznych celów?

PREMIERA: 27 lipca 2021

Perturabo szukaj na TaniaKsiazka.pl

Perturabo. Młot Olympii

Wychowany w świecie politycznych intryg Perturabo zawsze był uważany przez mieszkańców Olympii za cudowne dziecko. Jego naukowym i filozoficznym dokonaniom nie było równych.

Jednak po odnalezieniu przez Imperatora i po dekadach niewdzięcznych kampanii wojennych Wielkiej Krucjaty, Prymarcha zaczyna odczuwać niezadowolenie z pozycji, jaką jego Legion zajmuje w Imperium. A kiedy docierają do niego wieści o zamieszkach na jego adoptowanym świecie, rozkazuje Żelaznym Wojownikom porzucić kampanię przeciwko obcym hrudom i zmiażdżyć rodzącą się rebelię wszystkimi dostępnymi środkami…

PREMIERA: 27 lipca 2021

O mrówkach i dinozaurach szukaj na TaniaKsiazka.pl

O mrówkach i dinozaurach

Najnowsza powieść licznie nagradzanego autora Cixin Liu tym razem zabiera nas do okresu kredy. Mrówki i dinozaury – stworzenia tak do siebie niepodobne, choć świetnie się uzupełniające – z biegiem czasu nawiązały ścisłą współpracę. Podstawą ich sojuszu miały zwykłe usługi dentystyczne. Niemniej z tych skromnych początków wzięły się pismo, matematyka, komputery, fuzja jądrowa, antymateria, a nawet podróże kosmiczne – prawdziwa epoka cudów!

Tak wspaniałe przedsięwzięcia mają jednak swoją cenę. Mrówczo-jaszczurza cywilizacja w miarę rozwoju najpierw zaczęła niszczyć biosferę, a potem wszystko, co jest od niej zależne. Mimo to dinozaury nie chciały słuchać ostrzeżeń mrówek o nadciągającej katastrofie ekologicznej. Owady stanęły przed wielkim dylematem: zniszczyć dinozaury czy zginąć wraz z nimi?

PREMIERA: 28 lipca 2021

Expeditionary Force. Black Ops. Tom 4 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Expeditionary Force. Black Ops. Tom 4

Ostatnia propozycja zaczytanego lipca w klimacie sci-fi to podróż w kosmos z elitarną załogą pirackiego okrętu znanego jako Latający Holender. Ekipa miała do wykonania prostą misję: ustalić, czy Thuranie zamierzają wysłać w kierunku Ziemi kolejny statek kosmiczny.  Niemniej po drodze musiała jeszcze zająć się zabezpieczeniem przyszłości żołnierzy SEONZ na planecie Paradise.

Kiedy było już po wszystkim, żołnierze w służbie Ziemi zapytali sprzymierzoną z nimi prastarą obcą sztuczną inteligencję, czy ich planeta jest już bezpieczna. W odpowiedzi usłyszeli jedynie: No, nie do końca… Więc teraz muszą stawić czoła nowemu wyzwaniu.

PREMIERA: 29 lipca 2021

Jak przypadły Wam do gustu lipcowe zapowiedzi sci-fi 2021? Macie już coś na oku?

Lipcowe zapowiedzi sci-fi 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl